pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. Przygotowanie Królestwa Jezusa Chrystusa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 115x160 mm
EAN: 9788380438156
ISBN: 978-83-8043-815-6
Data: 2022-05-10
22.28  34.90  12.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Historia tego dzieła mistycznego jest niezwykła. Napisane przez Świętego w 1712 roku przez ponad wiek było zapomniane. Miał to przepowiedzieć sam autor, który twierdził, że szatan tak bardzo obawia zbawiennego wpływu nabożeństwa, iż zrobi wszystko, by ukryć go przed światem. W 1842 roku traktat odkryto przypadkiem w starym kufrze w domu zakonnym w Saint Laurent-sur-Sevre i przesłano go do Rzymu, gdzie właśnie toczył się proces beatyfikacyjny autora. W pierwszych wydaniach dzieło opatrzone było dodatkowo podtytułem Przygotowanie Królestwa Jezusa Chrystusa. W takim brzmieniu tytuł odnosi się do pobożności maryjnej, podkreślając równocześnie chrystocentryczne nastawienie autora.

Oto jestem cały Twój i wszystko co moje, Twoim jest, o Jezu mój najmilszy, przez Maryję, Twą Najświętszą Matkę" - modli się z ufnością Św. Ludwik Grignion de Montford. W ten sposób zachęca każdego z nas do dobrowolnego i całkowitego zawierzenia się Najświętszej Maryi Panie, która została wybrana przez swojego Syna, aby wstawiać się za duszami i być im przewodniczką w drodze do domu Ojca.

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny ukształtował pobożność Maryjną wielu pokoleń. Gorącym propagatorem tego nabożeństwa był św. Maksymilian Maria Kolbe i założone przez niego Rycerstwo Niepokalanej. Innym jego orędownikiem był kard. Stefan Wyszyński, określany mianem Prymasa Tysiąclecia. Jednak najbardziej znane jest ze słów Totus Tuus (dosł. Cały Twój ), które Karol Wojtyła wybrał jako swą dewizę biskupią, a później papieską jak Jan Paweł II.

Książka "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. Przygotowanie Królestwa Jezusa Chrystusa" - św. Ludwik Maria Grignon de Montfort - oprawa twarda - Wydawnictwo M. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2022 r. Cena 22.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]