pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O rozkoszach wszelkich... Od przyjemności do ekstazy w kontekstach kultury. Stromata Anthropologica 7

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9771897566009
ISSN: 1897-5666
Data: 2012-03-21
33.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kolejny tom serii "Stromata Anthropologica” poświęcony jest tym razem kwestiom przyjemności i rozkoszy. Uczucia: rozkosz, przyjemność, ekstaza to temat fascynujący, jednocześnie niezwykle pojemny i pomimo upływu czasu i zmian zachodzących w kulturze wciąż aktualny, co wydaje się zrozumiałe, bo jak dawniej, tak i dziś ludzie pragną doznawać rozkoszy, dawać i doświadczać przyjemności, przeżywać ekstazę. Uczucia te były niemal od zawsze wdzięcznym tematem literackim, chętnie podejmowanym przez mistrzów pióra, ale i grafomanów. Stanowiły też inspirację dla szerokiego grona artystów. Bywały przedmiotem rozważań przeróżnych badaczy, naukowców, etyków, psychologów, filozofów, teologów, kaznodziejów, moralistów… Wciąż jednak temat nie wydaje się być wyczerpany, dlatego też warto go podjąć raz jeszcze, tym bardziej że może się on stać przedmiotem badań przedstawicieli przeróżnych dyscyplin naukowych.

Ze względu na szeroki zakres materiału oraz charakter interdyscyplinarny pozycja jest adresowana do badaczy historii kultury i literatury, do wykładowców i studentów dyscyplin humanistycznych, a także do szerokiego grona odbiorców interesujących się zagadnieniami dziejów kultury

Książka "O rozkoszach wszelkich... Od przyjemności do ekstazy w kontekstach kultury. Stromata Anthropologica 7" - Katarzyna Łeńska-Bąk, Magdalena Sztandara (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2011 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.