pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
O granice, niepodległość i cywilizację. Szkice o wojnie polsko-bolszewickiej....
książka:

O granice, niepodległość i cywilizację. Szkice o wojnie polsko-bolszewickiej. Seria: Polskie Tradycje Intelektualne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788364753930
ISBN: 978-83-6475-393-0
Data: 2018-01-25
23.90  32.55  8.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

O granice, niepodległość i cywilizację. Szkice o wojnie polsko-bolszewickiej. Seria: Polskie Tradycje Intelektualne - opis książki:

Jak Rzeczpospolita przygotowywała się do wojny z bolszewicką Rosją? Jak przebiegały walki zbrojne i co zadecydowało o ich wyniku? Jaki stosunek do wojny miało polskie społeczeństwo? Co robili wówczas polscy komuniści? Na ile skuteczna była komunistyczna propaganda? Jakie stanowisko wobec wojny polsko-bolszewickiej zajmowały państwa zachodnioeuropejskie? Co oznaczała ona dla stosunków polsko-żydowskich? Czy sojusz z Ukrainą mógł przynieść trwałą geopolityczną przebudowę Europy Wschodniej? Jakie były polityczne i gospodarcze skutki wojny z bolszewikami? Czy zwycięstwo zostało należycie wykorzystane? Co przebieg i skutki wojny oznaczały dla Kresów Wschodnich? Jakie miejsce zajęła ona w polskiej literaturze?
Na te pytania w tomie pod redakcją Jacka Kloczkowskiego odpowiadają czołowi znawcy problematyki: Jan Jacek Bruski, Tomasz Gąsowski, Marek Kornat, Piotr Koryś, Mariusz Krzysztofiński, Grzegorz Nowik, Janusz Odziemkowski, Maciej Urbanowski, Mariusz Wołos, Przemysław Wywiał, Maciej Zakrzewski i Andrzej A. Zięba.

Książka „O granice, niepodległość i cywilizację. Szkice o wojnie polsko-bolszewickiej. Seria: Polskie Tradycje Intelektualne” - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej.

Książka posiada 272 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "O granice, niepodległość i cywilizację. Szkice o wojnie polsko-bolszewickiej...."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Śmiertelni - okładka książki
Śmiertelni Tomasz Greniuch
Legiony polskie 1914-1918 - okładka książki
Legiony polskie 1914-1918 Andrzej Chwalba
Pokój Ryski - okładka książki
Pokój Ryski Jan Dąbski
Produkty podobne:
Pokój Ryski - okładka książki
Pokój Ryski Jan Dąbski