pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

O granice, niepodległość i cywilizację. Szkice o wojnie polsko-bolszewickiej. Seria: Polskie Tradycje Intelektualne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788364753930
ISBN: 978-83-6475-393-0
Data: 2018-01-25
Majówkowa obniżka! 27.37  32.00  4.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jak Rzeczpospolita przygotowywała się do wojny z bolszewicką Rosją? Jak przebiegały walki zbrojne i co zadecydowało o ich wyniku? Jaki stosunek do wojny miało polskie społeczeństwo? Co robili wówczas polscy komuniści? Na ile skuteczna była komunistyczna propaganda? Jakie stanowisko wobec wojny polsko-bolszewickiej zajmowały państwa zachodnioeuropejskie? Co oznaczała ona dla stosunków polsko-żydowskich? Czy sojusz z Ukrainą mógł przynieść trwałą geopolityczną przebudowę Europy Wschodniej? Jakie były polityczne i gospodarcze skutki wojny z bolszewikami? Czy zwycięstwo zostało należycie wykorzystane? Co przebieg i skutki wojny oznaczały dla Kresów Wschodnich? Jakie miejsce zajęła ona w polskiej literaturze?
Na te pytania w tomie pod redakcją Jacka Kloczkowskiego odpowiadają czołowi znawcy problematyki: Jan Jacek Bruski, Tomasz Gąsowski, Marek Kornat, Piotr Koryś, Mariusz Krzysztofiński, Grzegorz Nowik, Janusz Odziemkowski, Maciej Urbanowski, Mariusz Wołos, Przemysław Wywiał, Maciej Zakrzewski i Andrzej A. Zięba.

Książka "O granice, niepodległość i cywilizację. Szkice o wojnie polsko-bolszewickiej. Seria: Polskie Tradycje Intelektualne" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2017 r. Cena 27.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]