pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nowoczesne finanse przedsiębiorstwa hotelowego

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375567540
ISBN: 978-83-7556-754-0
Data: 2016-09-15
Cena wydawcy: 55.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Podjęty przez Autorów problem badawczy jest niezwykle aktualny i ważny, gdyż przedsiębiorstwo hotelowe pełni obecnie wiele funkcji (...). Z dużą satysfakcją stwierdzam, że recenzowana pozycja analizuje wszystkie najważniejsze aspekty nowoczesnego ujęcia finansów przedsiębiorstwa hotelowego, m.in.: strukturę finansową i sposoby zarządzania tą strukturą, zarządzanie płynnością i wynikiem finansowym, kształtowanie cen usług hotelowych, wykorzystanie rachunkowości zarządczej w procesie zarządzania hotelem, ocenę standingu finansowego oraz opłacalności przedsięwzięć gospodarczych, a także zarządzanie wartością hotelu (...). Mało jest na polskim rynku wydawnictw książek prezentujących tak szerokie spectrum finansowych aspektów funkcjonowania nowoczesnego hotelu w dowolnym miejscu na świecie."
Z recenzji wydawniczej Prof. zw. dr. hab. Mariana Nogi
Celem, jaki stawiają sobie autorzy książki, jest przedstawienie najważniejszej wiedzy z zakresu finansów przedsiębiorstw hotelowych z punktu widzenia jej przydatności w podejmowaniu decyzji. Wiedza ta jest niezbędna zarówno pracownikom, jak i menedżerom. Podejmowanie decyzji wiąże się bowiem z koniecznością przeprowadzania analiz, uwzględniających skutki finansowe tych decyzji.

Książka adresowana jest przede wszystkim do:
- studentów kierunków turystycznych,
- studentów kierunków ekonomicznych oraz menedżerskich, chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu finansów przedsiębiorstwa,
- doktorantów w obrębie nauk ekonomicznych,
- pracowników przedsiębiorstw hotelowych, którzy chcą uzupełnić i uporządkować swoją wiedzę w tej ważnej dziedzinie,
- kadry sprawującej funkcje menedżerskie w hotelach.

Książka "Nowoczesne finanse przedsiębiorstwa hotelowego" - Daniel Puciato, Agnieszka Gawlik - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2016 r.