pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Nowe ścieżki edukacji Co z tą szkołą /Kompetencje bez tajemnic / Kim...
książka:

Nowe ścieżki edukacji Co z tą szkołą /Kompetencje bez tajemnic / Kim jesteśmy, a kim moglibyśmy być / Uczyć (się) z pasją. PAKIET

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dobra Literatura
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 892 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365897497
ISBN: 978-83-6589-749-7
Data: 2018-11-14
Cena wydawcy: 99.90 złpozycja niedostępna

Nowe ścieżki edukacji Co z tą szkołą /Kompetencje bez tajemnic / Kim jesteśmy, a kim moglibyśmy być / Uczyć (się) z pasją. PAKIET - Joachim Bauer, Daniel Hunziker, Gerald Hüther, Pernille Ripp - opis książki:

Zestaw książek poruszających ważne tematy dotyczące szkoły i wychowania. Dla nauczycieli i rodziców poszukujących nowych ścieżek w edukacji.

"Co z tą szkołą?" - Joachim Bauer
Ogromna część absolwentów opuszczających placówki edukacyjne nie nabywa w nich żadnej z tych cech, które przygotowują człowieka do życia: wiary w siebie, wewnętrznej motywacji, solidnej wiedzy oraz kompetencji społecznych i emocjonalnych. Badacz mózgu, lekarz i psychiatra, Joachim Bauer, pokazuje siedem nowych perspektyw, dzięki którym szkoła może stać się miejscem przyjaznym dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego.

"Kompetencje bez tajemnic" - Daniel Hunziker
Daniel Hunziker w zrozumiały sposób wyjaśnia społeczne, psychorozwojowe i neurobiologiczne aspekty uczenia się zorientowanego na kompetencje. Przedstawia sprawdzony schemat zawierający podstawowe kompetencje dla uczniów wszystkich lat obowiązkowego nauczania.

"Kim jesteśmy - a kim moglibyśmy być" - Gerald Hüther
Gerald Hüther, proponuje radykalną zmianę myślenia. W oparciu o wyniki badań nad mózgiem stawia prowokującą - i dla wielu mocno deprymującą tezę: Większość z nas to "niedorozwinięte wersje" własnych potencjałów i możliwości. Pokazuje z neurobiologicznej perspektywy, w jaki sposób każdy może stać się tym, kim naprawdę mógłby być, gdyby wykorzystał predyspozycje, jakimi rzeczywiście dysponuje.

"Uczyć (się) z pasją" - Pernille Ripp
Pernille Ripp zauważyła, że ciągłe sterowanie uczniami i narzucanie im metod pracy hamuje ich rozwój i pozbawia radości płynącej z uczenia się. Uznała wtedy, że powinna wziąć odpowiedzialność za dzieci, które przyszły do szkoły pełne entuzjazmu (a przynajmniej bez objawów niechęci do niej), a wyszły z podciętymi skrzydłami. Postanowiła odejść od tego, czego nauczyła się na studiach, zaufać swojej intuicji i poszukać własnej drogi do dobrej edukacji.

Książka „Nowe ścieżki edukacji Co z tą szkołą /Kompetencje bez tajemnic / Kim jesteśmy, a kim moglibyśmy być / Uczyć (się) z pasją. PAKIET” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Dobra Literatura.

Książka posiada 892 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nowe ścieżki edukacji Co z tą szkołą /Kompetencje bez tajemnic / Kim..."
Joachim Bauer, Daniel Hunziker, Gerald Hüther, Pernille Ripp - autor m.in.:
Produkty podobne:
Kocham Czytać. PAKIET - okładka książki
Kocham Czytać. PAKIET Jagoda Cieszyńska
Nowe programy edukacyjno-terapeutyczne. - okładka książki
Nowe programy edukacyjno-terapeutyczne. dDa I... Alicja Tanajewska, Renata Naprawa