pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nieposłuszeństwo

Autor książki:

Naomi Alderman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788366140868
ISBN: 978-83-6614-086-8
Data: 2019-06-12
14.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Ronit jest doradczynią finansową, mieszka w Nowym Jorku. Kiedy umiera jej ojciec, szanowany rabin, nie może dłużej uciekać od przeszłości i wraca do ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej w Londynie, gdzie dorastała.

W rodzinnych stronach czuje się wyobcowana. Jej ojciec na swego następcę wybrał Dovida. A Dovid ożenił się z Esti, która kilkanaście lat wcześniej towarzyszyła Ronit w poszukiwaniu tożsamości seksualnej. Teraz jednak dzieli je przepaść.

W powieści przeplatają się dwa głosy. Jeden z nich to narracja Ronit, bezpośredniej i zadziornej czarnej owcy, która wyrwała się z konserwatywnej rodziny. Drugi mógłby należeć do Esti - pokornej, pogodzonej ze swoim losem, starającej się sprostać oczekiwaniom i w tradycji odnaleźć spełnienie. Opowieść o żydowskich zwyczajach staje się pretekstem do rozważań o sprawach uniwersalnych: słowie i milczeniu, wolności i obowiązku, buncie i pokorze, szczęściu i miłości, wreszcie - o religijności. Alderman unika społecznych i psychologicznych uproszczeń, opisuje tradycje ortodoksyjnych żydów z czułością i szacunkiem dla punktów widzenia obu bohaterek. Obraz tej społeczności nie jest tu ani arkadią, ani ciemnogrodem tłamszącym wolność jednostki. Nieposłuszeństwo to głos sprzeciwu wobec każdej ortodoksji, ale obrona świadomości religijnej.

Zabawna, czuła i wnikliwa.

Guardian
Wspaniała powieść - bogata, odkrywcza i fascynująca.

Sunday Times
Naomi Alderman wychowała się w Hendon, ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej w Londynie. Nieposłuszeństwo to jej debiutancka powieść, nagrodzona prestiżową Orange Award for New Writers. Zekranizował ją Sebastian Lelio, a w rolach głównych wystąpiły Rachel Weisz i Rachel Mc Adams. Najnowsza powieść Alderman, Siła (Marginesy 2018), zdobyła Bailey s Women Prize for Fiction i tytuł najważniejszej książki roku m.in. - New York Timesa, Los Angeles Timesa, Washington Post, Entertainment Weekly. Trwają prace nad przeniesieniem jej na ekrany telewizyjne.

Książka "Nieposłuszeństwo" - Naomi Alderman - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 14.99 zł. Zapraszamy na zakupy!