pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sami złodzieje. Klezmerzy. Tom 3

Autor książki:

Joann Sfar

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kultura gniewu
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 158 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788366128798
ISBN: 978-83-66128-79-8
Data: 2021-11-05
42.63  59.90  17.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Noé Davidovitch, Baron Tyłka Swego i towarzyszący mu muzycy – Hava, Yaakov, Vincenzo, Tchokola – wracają!Przed nimi potyczki z Cyganami, napad na sklep z gitarami, nieporęczne zwłoki... A gdy w grę wchodzi akcja, przygoda i zbrodnia, niedaleko jest Miszka Japończyk, król złodziei, żydowski ojciec chrzestny Odessy. To wszystko i dużo, dużo więcej w trzecim tomie niezwykłej opowieści Joanna Sfara!
Twórca słynnego „Kota rabina” tym razem umieszcza akcję przed II wojną światową w Europie Wschodniej. W brawurowym stylu snuje barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o wędrownych muzykach. Nie bacząc na przeciwności losu, szukają kolejnego wesela, bar micwy bądź zwykłej popijawy, by grać i zarobić trochę grosza.

Sfar czerpiąc z opowiadań Isaaca Bashevisa Singera, żydowskich podań, a także z malarstwa Marca Chagalla, nie tylko odtwarza atmosferę świata, który już nie istnieje, ale także nieustannie zaskakuje. Jego „Klezmerzy” to komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny. Jest tylko jeden twórca, który z takiej szalonej mozaiki nastrojów jest w stanie stworzyć spójną i wciągającą bez reszty opowieść. Jest nim Joann Sfar.

Książka "Sami złodzieje. Klezmerzy. Tom 3" - Joann Sfar - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Kultura gniewu. Książka posiada 158 stron i została wydana w 2021 r. Cena 42.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]