pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Człowiek znikąd

Autor książki:

Wojciech Engelking

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788308065839
ISBN: 978-83-0806-583-9
Data: 2018-10-02
32.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Od peerelowskiego cenzora do światowej sławy malarza.

Z Warszawy przez Paryż i Londyn do Nowego Jorku.

Polak, który oszukał cały świat.

"Ujmująco bizarna historia człowieka, który skleja swą tożsamość z coraz bardziej groteskowych autofikcji. Dla odważnych, którzy nie boją się literackich labiryntów Minotaura". Joanna Bator
Jest rok 1956. Daniel Rebstein mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako cenzor. Żyje w cieniu swojego brata Dawida, genialnego malarza, z którym dzieli tragiczną wojenną przeszłość. Jest coś, czego Dawid nie może przebaczyć bratu.

Potem zdarza się wypadek w Tatrach, w którym ginie Dawid.

Gdy Daniel odkrywa w pracowni brata dziesiątki nieznanych tajemniczych obrazów, los podsuwa mu przebiegły pomysł. Będzie odtąd podszywał się pod autora płócien i za dolary sprzedawał je mieszkającym w Warszawie dyplomatom. Wkrótce dowie się o tym Służba Bezpieczeństwa, która wkroczy do akcji, i Daniel będzie musiał uciec z Polski?
Tak zacznie się jego awanturnicze życie, w którym niczym Nikodem Dyzma wielokrotnie zmieni skórę, pozna między innymi Konstantego Jeleńskiego, Rolling Stonesów, Jerzego Kosińskiego, środowisko londyńskiej i nowojorskiej bohemy, piękne kobiety, angielskich arystokratów i rosyjską mafię?
Daniel Rebstein - hochsztapler czy geniusz?
Thriller na miarę Tyrmanda.

Książka "Człowiek znikąd" - Wojciech Engelking - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2018 r. Cena 32.33 zł. Zapraszamy na zakupy!