pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Mama umiera w sobotę
książka:

Mama umiera w sobotę

Dane szczegółowe:
Wydawca: Afera
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 226 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788393771127
ISBN: 978-83-9377-112-7
Data: 2015-12-09
20.31  33.00  12.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mama umiera w sobotę - Rafał Niemczyk - opis książki:

Mama umiera w sobotę to zbiór siedmiu na pierwszy rzut oka bardzo różnych opowiadań, które łączą w sobie wielki temat relacji rodzinnych z elementem nieznanego.

Obserwujemy tu m.in. skomplikowane relacje pomiędzy: piękną żoną a mężem garbusem-zazdrośnikiem, dorastającym w dusznej atmosferze rodzeństwem, tajemniczym dziadkiem a jego nieletnim podopiecznym, przyziemnym ojcem a synem-marzycielem, małżeństwem w patriarchalnej społeczności.

Niemczyk, zupełnie nie przejmując się zalecaną debiutantowi ostrożnością, żongluje sceneriami: osadza swoich bohaterów to pod budką z piwem na polskim blokowisku, to w pachnącej kwiatem lotosu willi w Bombaju. Misternie konstruuje przedstawione światy, nie boi się niedopowiedzeń i symboliki.

W jego opowiadaniach często czai się trudna do sprecyzowania groza rodem z Miasteczka Twin Peaks. Coś tajemniczego i niepokojącego bez przerwy wisi w powietrzu, czyha za rogiem i wyciąga włochatą łapę. Po bohaterów. I czytelników.

Książka rozpoczyna prezentującą rodzimych debiutantów serię Nowe Polskie.

Wydawnictwo Afera wraz z książką Mama umiera w sobotę jeszcze przed oficjalną premierą zdobyło Nagrodę Główną w organizowanym przez Fundację Tygodnika Powszechnego i Instytut Książki konkursie Promotorzy Debiutów.

Krótka ocena jury konkursu: Siedem nad wyraz zgrabnych, skonstruowanych z wyczuciem opowiadań - tak można by najkrócej opisać debiutancki tom prozy Rafała Niemczyka. Od razu widać, że autor uczył się literackiego fachu od najlepszych. Warto zapamiętać to nazwisko.

Rafał Niemczyk (ur. 1982) - z wykształcenia dziennikarz, niezależny recenzent, copywriter (współautor książki "Copywriting. Jak sprzedawać słowem"), maratończyk.

Laureat kilku konkursów literackich (pierwsza nagroda w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Haliny Sopkiewicz, pierwsza nagroda w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Pisanie dobre na chandrę") W opowiadaniach bawi się formą, nie zgadza się jednak na kryzys fabuły. Mieszka w Jaworznie.

Książka „Mama umiera w sobotę” - oprawa miękka - Wydawnictwo Afera.

Książka posiada 226 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mama umiera w sobotę"
Produkty podobne:
Killer - okładka książki
Killer Andrij Lubka
Moje życie obok - okładka książki
Moje życie obok Huntley Fitzpatrick