pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kościół katolicki wobec kary śmierci

Autor książki:

Tomasz Snarski

Dane szczegółowe:
Wydawca: WIĘŹ
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 190 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788366769106
ISBN: 978-83-6676-910-6
Data: 2022-03-28
27.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Katechizm Kościoła Katolickiego opowiada się obecnie za bezwarunkowym sprzeciwem wobec kary śmierci. To efekt decyzji papieża Franciszka z 2018 roku, która spotkała się z licznymi kontrowersjami. Kongregacja Nauki Wiary tłumaczyła wówczas, że mamy do czynienia z drobną korektą nauczania, nie zaś z przełomową zmianą. Jak jednak jest w rzeczywistości Czy powinniśmy w tym przypadku mówić o ewolucji, czy raczej o rewolucji A może obserwujemy powrót do ewangelicznego radykalizmu pierwszych wieków chrześcijaństwa Jakie racje zdecydowały o przyjęciu przez Kościół skrajnego abolicjonizmu Na ile wynika on z akceptacji poglądów formułowanych w filozofii czy naukach penalnych, a na ile jest rezultatem refleksji teologicznej w łonie samego Kościoła Stawiając powyższe pytania, Tomasz Snarski przybliża specyfikę katolickiego abolicjonizmu. Konfrontuje nauczanie Kościoła z argumentacją sporu na temat kary śmierci w nauce prawa karnego i filozofii.

Wiąże się z tym szereg kolejnych kwestii. Jakie znaczenie ma potępienie moralne kary śmierci przez Kościół dla tradycyjnego rozumienia kary kryminalnej i sprawiedliwości Czy spór między przeciwnikami a zwolennikami kary śmierci zostanie kiedykolwiek rozstrzygnięty Czy prawo karne może i powinno podzielać wartości ewangeliczne I czy jest w nim miejsce na przebaczenie oraz miłosierdzie Wzajemne uwikłanie prawa karnego, teologii i filozofii każe także na nowo zadać podstawowe pytanie o postawę chrześcijan (i nie tylko) wobec najbardziej okrutnych i niebezpiecznych przestępców.

Książka "Kościół katolicki wobec kary śmierci" - Tomasz Snarski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WIĘŹ. Książka posiada 190 stron i została wydana w 2021 r. Cena 27.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.