pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nie tytuł czyni imperium... Wielkie Księstwo Litewskie w perspektywie...
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Nie tytuł czyni imperium... Wielkie Księstwo Litewskie w perspektywie porównawczej socjologii historycznej imperiów

Autor książki:

Zenonas Norkus

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376382517
ISBN: 978-83-7638-251-7
Data: 2019-08-06
30.00  38.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nie tytuł czyni imperium... Wielkie Księstwo Litewskie w perspektywie porównawczej socjologii historycznej imperiów - Zenonas Norkus - opis książki:

W swoim badaniu historii politycznej Wielkiego Księstwa Litewskiego Norkus stosuje oryginalne ujęcie, przy czym umiejętnie korzysta z nowoczesnych metod badawczych, zaczerpniętych z socjologii i nauk politycznych. Nowatorska perspektywa badawcza nie jest jedyną zaletą książki. Czytelnik znajdzie w niej także interesującą analizę dotyczącą różnych teorii stosunków międzynarodowych. Najwartościowsza u Norkusa jest jednak reinterpretacja historii, która zachęca do dyskusji nad zagadnieniami od dawna uważanymi za rozwiązane. Praca Zenonasa Norkusa definitywnie wnosi powiew świeżości, odczuwalny nawet dla tych, którzy nie ze wszystkimi interpretacjami autora się zgadzają.

Z recenzji prof. Lidii Korczak w kwartalniku „Ab Imperio”

Przyjemność i zazdrość – dwie sprzeczne emocje łączą się podczas mojej lektury książki Zenonasa Norkusa. Dzieło to daje niewątpliwie olbrzymią przyjemność poznawczą z odkrywania nowych znaczeń historii, którą – zdawałoby się – znamy od dawna. A ponieważ jest to historia obszaru i czasu tak splecionego, co najmniej od XIV wieku, z dziejami Polski, nuta zazdrości (a może: samokrytyki?) w lekturze tej książki pojawia się wraz z refleksją: dlaczego w całej, tak bogatej i zróżnicowanej historiografii polskiej nikt jeszcze nie zdobył się na podobnie odkrywcze, nie emocjonalne, ale tak metodologicznie dojrzałe spojrzenie na Litwę […]? Książka Zenonasa Norkusa pozwala na podjęcie rozmowy między „dziedzicami unii” bez gniewów i uprzedzeń, za to z zupełnie nowej perspektywy. I to jeszcze jeden powód, dla którego tak warto skorzystać z okazji do historycznej i politologicznej refleksji, jaką to dzieło tworzy.

Z Przedmowy prof. Andrzeja Nowaka

Książka „Nie tytuł czyni imperium... Wielkie Księstwo Litewskie w perspektywie porównawczej socjologii historycznej imperiów” - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nie tytuł czyni imperium... Wielkie Księstwo Litewskie w perspektywie..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zamachy na Piastów - okładka książki
Zamachy na Piastów Agnieszka Teterycz-Puzio
Zbigniew Książę Polski - okładka książki
Zbigniew Książę Polski Norbert Delestowicz
Produkty podobne:
Wszyscy ludzie króla - okładka książki
Wszyscy ludzie króla Karol Żojdź