pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Nie dajmy się zwariować! (CD)

autor:

Arete

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Rok wyd.: 2023
Rodzaj nośnika: CD
Ilość nośników: 1
Czas trwania: 52:56 h:m:s
EAN: 5907766490111
Data: 2023-06-02
29.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:

Miło nam przywitać się ze słuchaczami po raz szósty! Z radością zapraszamy Was drodzy słuchacze do naszego świata zupełnie nowych piosenek na płycie „Nie dajmy się zwariować!”. My poeci My muzycy My artyści Nie! My wszyscy nie dajmy się zwariować i nie straćmy naszej wrażliwości, naszych marzeń o lepszym świecie, naszych pasji i pragnień, naszej nadziei, że wojna i przemoc nie może mieć nigdy ostatniego słowa oraz naszej wiary w to, by „z każdym brzaskiem zdrowiał świt” – jak śpiewamy w piosence „By było lepiej”. To olbrzymi dar i szczególne błogosławieństwo, że możemy znów podzielić się z Wami naszą najnowszą twórczością oraz naszym przesłaniem.  <> Czas pandemii sprawił, że musieliśmy odwołać kilkadziesiąt koncertów, co przypadło na okres Jubileuszu zespołu. Okres ten przyniósł jednak wiele niespodzianek, zmiany w składzie zespołu i początek współpracy z kolejnymi wybitnymi muzykami. Do zespołu dołączył Marek Jakubowski - wspaniały kompozytor i perkusista oraz Michał Baranowski - niezwykły, utalentowany pianista. W kolejnych projektach gościnnie wystąpili legendarny basista Zbigniew Wrombel oraz wspaniały saksofonista Jasiu Adamczewski. Współpraca z kolejnymi artystami stała się przyczynkiem do stworzenia nowych projektów i rozpoczął się nowy okres w historii zespołu ARETE.  <>   Jesteśmy bardzo ciekawi jak słuchacze odbiorą naszą szóstą autorską płytę. Jest ona znowu pełna niespodzianek, zarówno w warstwie tekstowej jak i w niezwykle urozmaiconej aranżacji muzycznej rozbudowanej o bogate instrumentarium. Od subtelnych, nostalgicznych utworów jak melodyjny Lazurowy brzeg autorska piosenka z tekstem sięga również do poetyckiego rocka. Słowo poetyckie dotknęło – i to bardzo wyraźnie – spraw społecznych. Nie był to ruch zamierzony.  Autor zawsze tworzy piosenki o tym, co „w duszy gra”. Jednak na najnowszej płycie zatroskanie dotyczące relacji międzyludzkich w wymiarze społecznym jest bardzo mocno obecne. Czy to dobrze Ocenę pozostawiamy naszym wiernym fanom i  wszystkim słuchaczom tej płyty. Być może nadszedł moment, by parę spraw leżących na sercu wyraźnie zaakcentować w trosce o dar jedności. Stąd intrygujący motyw na okładce autorstwa Danusi Kobylackiej. Rozpoczynający płytę utwór „Przetrwamy” to wyznanie, wręcz spowiedź. Afirmacja życia jest bardzo wyraziście obecna w jednym wyjątkowym utworze. Wiara w Boga, miłość, życie i jego sens oraz drugiego człowieka są zawsze obecne w twórczości zespołu i dlatego pojawiają się niełatwe pytania. Trwa jednak bezustannie moc wiary w Dobro. „Dziś życzymy nadziei” jest niejako odpowiedzią na wątpliwości związane z tytułowym „Nie dajmy się zwariować!” Miłośnicy piosenki poetyckiej będą również, mamy nadzieję, usatysfakcjonowani kilkoma piosenkami z krainy łagodności. Znany dziennikarz Mariusz Kwaśniewski zauważył kiedyś, że Jerzy Struk jest poetą rodzinnym. To bardzo trafna uwaga, gdyż na najnowszej płycie pojawia się utwór dedykowany żonie „Dziękuję Ci” oraz kompozycja „Wracam do dzieci”.     

Muzyka „Nie dajmy się zwariować! (CD)” - oprawa CD - Wytwórnia: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa. Cena 29.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

Płyta wydana przez Wydawnictwo POMOC została nagrana w Studio GK Production w składzie:    Jerzy Struk – słowa, muzyka, śpiew Marta Duchant – śpiew interpretacja piosenki Agnieszka Kargulewicz – skrzypce i aranżacja Michał Baranowski – piano Anna Maria Tabaczyńska – flet Jan Adamczewski (gościnnie) – saksofony Julia Rosińska (gościnnie) – śpiew Grzegorz Kopala – śpiew, gitara, aranżacja muzyczna, realizacja nagrań      Utwory albumu „Nie dajmy się zwariować!” 1.      Przetrwamy 2.      Nie dajmy się zwariować! 3.      Lazurowy brzeg 4.      By było lepiej 5.      Dziękuję Ci 6.      Szkoła wrażliwości 7.      Wracam do dzieci 8.      Złota polska jesień   9.      Poukładany świat 10.   Ile jeszcze wytrzymamy? 11.   Gdy czujemy 12.   Nieważne, ważne 13.   Nim będziemy historią 14.   Nasze życie 15.   Kocham Cię Mamo 16.   Dziś życzmy nadziei   Patronat medialny Radio FIAT, Radio TY i JA, Pod Wielkim Dachem Nieba, Oaza Swarzędz.