pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Kakadu (CD)

autor:

Ewa Bem

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: AGORA
Rok wyd.: 2000
EAN: 5903111495053
Data: 2021-12-06
39.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:


„Zapraszam do słuchania KAKADU.

To płyta, w którą absolutnie całe swoje serce włożyła masa fajnych ludzi. Nadal mnie to bardzo wzrusza, bo miło wiedzieć, że mam przyjaciół. Jestem jednym wielkim podziękowaniem dla nich wszystkich. Dziękuję Joachimowi, Dindemu, Pameli, Gabrysi, Mamie, Alkowi, Wujaszkowi i Hani, Jarkowi i Zosi, wszystkim muzykom, szczególnie Jagodzie i Robertowi. Firmie Agora, Darkowi, a także Basieńce, Izuni i Monice, Andrzejkowi z ekipą i wielu innym. Dziękuję Panu Bogu za dany nam wszystkim talent.”
Ewa Bem
Ewa Bem „Kakadu” miał swoją premierę w 2007 roku. Znalazło się na nim 13 lekkich, smooth jazzowych kompozycji autorstwa Joachima Mencla, doskonałego krakowskiego kompozytora i aranżera. Autorką wszystkich tekstów jest, debiutująca w tej roli Ewa Bem.

O albumie wokalistka opowiada:
„to płyta naturalnych brzmień i żywych muzyków, pieczołowicie wybieranych ze względu na ich kunszt. To trzynaście zupełnie różnych piosenek, ze wspólnym mianownikiem, którym jest - tu wybaczcie wielkie słowa - walka z komercją i bylejakością”.

Na płycie pojawiły się czołowe postaci polskiej sceny jazzowej: pianista Andrzej Jagodziński i trębacz Robert Majewski. Na gitarze zagrał Jacek Królik, uznawany za jednego z najwybitniejszych wirtuozów tego instrumentu. Gościnnie wokalnie udziela się również brat Ewy Bem, Aleksander Bem.

Po latach od premiery album „Kakadu” doczekał się reedycji w nowej szacie graficznej.

Premiera 26 listopada.

Lista utworów:
1 Randka naszych dusz
2 Tort
3 Kocham i nie kocham Cię
4 Tajemnica zakochanych ciał
5 Kakadu
6 Por favor
7 Muszę wierzyć
8 Na zawsze tak
9 To cześć
10 Nasza Lizbona
11 Siedemnaście
12 W Mieście Wszystkich Snów (Mówiłam z Aniołem)
13 Spróbujmy razem polatać

Muzyka „Kakadu (CD)” - Wytwórnia: AGORA. Cena 39.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.