pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nauka i religia. Krótkie Wprowadzenie 16
Tytuł książki:

Nauka i religia. Krótkie Wprowadzenie 16

Autor książki:

Thomas Dixon

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788380888692
ISBN: 978-83-8088-869-2
Data: 2018-08-14
24.41  29.90  5.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

> KRÓTKIE WPROWADZENIE
- książki, które zmieniają sposób myślenia!
Nauka i religia to przystępne wprowadzenie do zagadnienia. Kiedy zaczęły się kontrowersje między tymi dwoma obszarami? Jakich używa się argumentów filozoficznych w dyskusji o cudach? Co wspólnego z religią może mieć fizyka kwantowa, neurobiologia czy etyka ewolucyjna? Jaki jest kontekst społeczny, polityczny i etyczny relacji między nauką a religią? Jak relacja ta wygląda z perspektywy niechrześcijańskiej? Książka obowiązkowa dla każdego, kto ma - lub chce mieć - własne zdanie na temat natury i Boga.

*
Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. - od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

Książka "Nauka i religia. Krótkie Wprowadzenie 16" - Thomas Dixon - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2018 r. Cena 24.41 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bioetyka cnót - okładka książki

Bioetyka cnót

Marek Olejniczak
Produkty podobne:
Filozofia od środka - okładka książki

Filozofia od środka

Martin Cohen
Wprowadzenie do etyki - okładka książki

Wprowadzenie do etyki

Svend Andersen
Humor - okładka książki

Humor

Noël Carroll