pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Nauczyciele historii i geografii państwowych szkół średnich w Galicji...
książka:

Nauczyciele historii i geografii państwowych szkół średnich w Galicji w okresie autonomii (1868-1914)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788387703592
ISBN: 83-87703-59-1
Data: 2006-03-03
19.87  21.00  1.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nauczyciele historii i geografii państwowych szkół średnich w Galicji w okresie autonomii (1868-1914) - Alicja Puszka - opis książki:

"Studium jest cennym przyczynkiem do badań nad dziejami oświaty polskiej w drugiej połowie XIX w. i w początkach obecnego stulecia. Wagę podjętego tematu wyznacza fakt szczególnej roli nauczycieli historii i geografii w pielęgnowaniu ducha narodowego w autonomicznej Galicji. Praca oparta jest na szerokiej podstawie źródłowej, w umiejętny, krytyczny sposób spożytkowano również obfity materiał drukowany. [...] Autorka omawia podstawy prawne działalności gimnazjów, ich rozwój, rozmieszczenie, zaopatrzenie w pomoce naukowe. W kolejnych rozdziałach przeprowadza charakterystykę badanej zbiorowości nauczycieli historii i ich struktury demograficznej. W sposób wyczerpujący prezentuje sprawy związane z wykształceniem i karierami zawodowymi nauczycieli. Zagadnienia te zostały powiązane z następną grupą problemów, a mianowicie działalnością dydaktyczną i ideowo-wychowawczą nauczycieli, zaś rozdział ostatni poświęcono aktywności naukowej i społecznej tej grupy zawodowej. Praca stanowi istotny wkład nie tylko do badań nad dziejami oświaty, ale także do badań nad dziejami historiografii i edukacji historycznej Polaków w epoce popowstaniowej". Z recenzji prof. dra hab. Jerzego Maternickiego Uniwersytet Warszawski i WSP w Rzeszowie

Książka „Nauczyciele historii i geografii państwowych szkół średnich w Galicji w okresie autonomii (1868-1914)” - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL.

Książka posiada 392 stron i została wydana w 0000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nauczyciele historii i geografii państwowych szkół średnich w Galicji..."
Alicja Puszka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: