pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Nauczanie języka polskiego jako obcego w perspektywie refleksyjnej i kulturowej. Seria: Nowe w glottodydaktyce. Studia lingwistyczne i pedagogiczne nr 4

Autor książki:

Monika J. Nawracka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 499 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788381381642
ISBN: 978-83-8138-164-2
Data: 2021-01-20
34.05  38.00  3.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

DR MONIKA J. NAWRACKA - absolwentka etnologii, polonistyki, iranistyki, studiów glottodydaktycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS (Warszawa). Studiowała także w Teheranie na Uniwersytecie Teherańskim i Uniwersytecie Allameh Tabataba M. W roku 2017 obroniła na Uniwersytecie Warszawskim pracę doktorską w zakresie glotto-dydaktyki polonistycznej. Promotorka podejścia transkulturowego, konstruktywistycznego a zarazem refleksyjnego w uczeniu się i nauczaniu języków. Adiunktka w Instytucie Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Monografia stanowi powrót do problematyki kultury sensu largo i kultury polskiej w nauczaniu polszczyzny jako języka obcego. Autorka postrzega je z perspektywy generacji rozpoczynającej swą działalność dydaktyczną i naukową, dużą wagę przywiązując do wydarzeń z ostatnich lat. Ponieważ kilka znaczących prac na ten temat ukazało się przed rokiem 2010, jej podsumowanie nabiera specjalnego znaczenia.

Autorka prezentuje różne ujęcia zjawisk centralnych dla jej monografii (refleksyjności i kultury, międzykulturowości i transkulturowości) z punktu widzenia kilku nauk świadczących o interdyscyplinarności pracy (psychologii, antropologii, pedagogiki, filozofii czy socjologii). Monografia ma szansę stać się zauważalnym i ważnym głosem w dyskusji na temat dydaktyki kultury polskiej w kontekście glottodydaktycznym. (...) Już pora, aby w tym dyskursie pojawił się głos środowiska nowego, tworzącego się w Instytucie Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Z recenzji prof. Władysława T. Miodunki

 

Książka "Nauczanie języka polskiego jako obcego w perspektywie refleksyjnej i kulturowej. Seria: Nowe w glottodydaktyce. Studia lingwistyczne i pedagogiczne nr 4" - Monika J. Nawracka - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 499 stron i została wydana w 2020 r. Cena 34.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]