pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze. Seria: Studia z polonistycznej teorii kształcenia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 265 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373065864
ISBN: 978-83-7306-586-4
Data: 2013-08-05
29.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Główne pytanie postawione przez redaktorów tomu :Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze" brzmi: „jaka dydaktyka polonistyczna ". Jest to kwestia ważna i znacząca, szczególnie w dobie szybko zachodzących zmian cywilizacyjnych i kulturowych, rozpoczynająca kolejny dyskurs polonistyczny. Przygotowany przez Sławomira Jacka Żurka i Annę Adamczuk-Stęplewską tom ma swoje szczególne znaczenie, tym bardziej, że w większości wypadków skupione są w książce głosy młodych i bardzo młodych (doktorantów) badaczy z kilku ośrodków uniwersyteckich. Prof. dr hab. Małgorzata Karwatowska Tom "Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze" pod redakcją Sławomira Jacka Żurka i Anny Adamczuk-Stęplewskiej to swoisty ewenement na mapie wydawniczej w zakresie edukacji polonistycznej traktowanej jako dyscyplina badawcza. Wszystkie wypowiedzi są tu niezwykle znaczące, dotyczą bowiem fundamentalnej kwestii, jaką jest metodologia. Łączy je ogromna dbałość o narzędzia metodologiczne często niezwykle skomplikowane, którymi ma posługiwać się współczesna polonistyczna teoria kształcenia.

Prof. dr hab. Roman Doktór

Książka "Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze. Seria: Studia z polonistycznej teorii kształcenia" - Sławomir J. Żurek, Anna Adamczuk-Stęplewska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 265 stron i została wydana w 2012 r. Cena 29.68 zł. Zapraszamy na zakupy!