pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Narratologia. Wprowadzenie do teorii narracji. Seria: Eidos

Autor książki:

Mieke Bal

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788323334170
ISBN: 978-83-233-3417-0
Data: 2013-01-03
34.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Mieke Bal stanowi syntezę narratologii, dziedziny ważnej dla wielu dyscyplin, by wymienić naukę o literaturze i nauki o innych sztukach, antropologię, kulturoznawstwo, folklorystykę,; interesuje się nią także filozofia. Autorka w pełni zdaje sobie sprawę z interdyscyplinarności tej subdyscypliny i szczególnie ją podkreśla...

Prof dr hab Michał Głowiński
Książka prof. Mieke Bal to rozumny kompromis między post-Proppowska narratologią oraz teorią powieści. Przedstawiony tu zarys teorii tekstu narracyjnego z powodzeniem może zostać zaakceptowany przez czytelników preferujących którykolwiek ze wspomnianych wyżej nurtów teoretycznoliterackich.

Dr hab.prof US Krzysztof Uniłowski US w Katowicach
Książka oferuje czytelnikom narzędzia, które pozwolą opisać, a następnie zinterpretować teksty narracyjne. Nie znaczy to, że zaproponowana tu teoria jest „maszyną”, do której ktoś z jednej strony wkłada tekst i oczekuje, że po drugiej stronie pojawi się jego adekwatny opis. Zaprezentowane pojęcia należy uznać za intelektualne narzędzia pomagające w interpretacji. Są one przydatne, ponieważ pozwalają użytkownikom na sformułowanie opisu interpretacyjnego w taki sposób, że będzie on przystępny dla innych. Wgląd w abstrakcyjny system narracyjny może także ułatwić odkrywanie właściwości tekstu. Nade wszystko jednak przedstawione tutaj pojęcia przyczyniają się do zwiększania wiedzy czytelników poprzez zachęcanie ich do artykułowania tego, co zrozumieli, albo wydaje im się, że zrozumieli, podczas lektury lub innego rodzaju „przetwarzania” artefaktu narracyjnego.

Z wprowadzenia

Książka "Narratologia. Wprowadzenie do teorii narracji. Seria: Eidos" - Mieke Bal - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2012 r. Cena 34.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]