pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Na wschód do Tatarii. Podróże po Bałkanach, Bliskim Wschodzie i Kaukazie

Autor książki:

Robert D. Kaplan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 554 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788380490031
ISBN: 978-83-8049-003-1
Data: 2015-02-02
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Czy walka z chaosem i absolutyzmem na Bliskim Wschodzie leży w naszym interesie? Na Bałkanach - owszem, ponieważ sąsiadują z Europą Środkową i stanowią naturalny kierunek w poszerzaniu zachodniej strefy wpływów i dobrobytu. Gdzie indziej nasze zaangażowanie zależy od tego, czy istnieje stan wyższej konieczności. Demokracja może bujnie rozkwitnąć w Europie Środkowej, w południowej części Ameryki Łacińskiej czy gdzie indziej, ale w większości krajów Bliskiego Wschodu w pierwszej dekadzie XXI stulecia wciąż będzie, niestety, czystą abstrakcją" - pisze Robert D. Kaplan.

Kolejna prorocza wizja wnikliwego obserwatora? Prowokacja cynicznego podróżnika? W najnowszej książce autor bestsellerowych Bałkańskich upiorów proponuje nam podróż "na wschód od Zachodu ". Z charakterystyczną dla siebie wnikliwością bacznie przygląda się ruchom tektonicznym pośród narodów zamieszkujących obszar od Węgier i Rumunii, poprzez rejon Morza Kaspijskiego, Turcję, Syrię aż do Izraela i Kaukazu. Bezbłędnie wyłuskuje słabości systemu, odnotowuje drgania nastrojów społecznych, by jako znany polityczny sejsmolog wyczulić nas na najmniejsze sygnały problemów, zanim staną się zarzewiem prawdziwego konfliktu.

Książka "Na wschód do Tatarii. Podróże po Bałkanach, Bliskim Wschodzie i Kaukazie" - Robert D. Kaplan - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 554 stron i została wydana w 2015 r.