pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Myśl mocna, myśl słaba. Hermeneutyka włoska od połowy XX wieku. Antologia...
książka:

Myśl mocna, myśl słaba. Hermeneutyka włoska od połowy XX wieku. Antologia tekstów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 273 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788376385556
ISBN: 978-83-7638-555-6
Data: 2015-09-04
28.80  30.00  1.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Myśl mocna, myśl słaba. Hermeneutyka włoska od połowy XX wieku. Antologia tekstów - Monika Surma-Gawłowska, Andrzej Zawadzki - opis książki:

Antologia Myśl mocna, myśl staba prezentuje najważniejsze teksty włoskich filozofów związanych z nurtem hermeneutycznym. Włoska hermeneutyka jest w Polsce stosunkowo mało znana, choć wielu jej przedstawicieli, takich jak Betti, Pareyson czy Vattimo - można pomimo wszystkich dzielących ich różnic dotyczących myślowych inspiracji, stanowisk filozoficznych, perspektyw patrzenia na hermeneutykę - zasadnie uznać za klasyków nie tylko dwudziestowiecznej myśli hermeneutycznej, lecz także dwudziestowiecznej humanistyki. Hermeneutyka ma we Włoszech nie tylko świetne tradycje, ale też wciąż dynamicznie się rozwija, a jej przedstawiciele podejmują żywe i interesujące dyskusje z nowymi koncepcjami filozoficznymi, takimi jak polityczność czy nurty realistyczne. Warto też podkreślić, że włoscy hermeneuci, zgodnie zresztą z powołaniem hermeneutyki, akcentującej historyczność i kontekstowość myślenia, nie ograniczają się do dyskusji akademickich, lecz także reagują na zmieniającą się sytuację społeczną, polityczną i kulturową w Europie i na świecie.

Myśl mocna, myśl staba to książka, która wypełnia lukę dotyczącą wiedzy na temat bogatej i zróżnicowanej hermeneutyki włoskiej, wędrującej pomiędzy myślą słabą a mocną, interpretacjonizmem a realizmem, zwolennikami interpretacji a tymi, którzy wierzą w „nagie" fakty; pomiędzy wreszcie hermeneutyka skupioną na tekstach a hermeneutyka on-tologiczną (egzystencjalną). Antologia ta to zarazem nie tylko fascynujący i znakomity przewodnik dla adeptów hermeneutyki, ale i obowiązkowa lektura każdego humanisty.

[z recenzji prof. Michała Januszkiewicza]

Książka „Myśl mocna, myśl słaba. Hermeneutyka włoska od połowy XX wieku. Antologia tekstów” - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka.

Książka posiada 273 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Myśl mocna, myśl słaba. Hermeneutyka włoska od połowy XX wieku. Antologia..."
Monika Surma-Gawłowska, Andrzej Zawadzki (red.) - autor m.in.:
Komedia dellarte - okładka książki
Komedia dellarte Monika Surma-Gawłowska;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: