pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Muzyka doświadczenia. Eseje i studia

Autor książki:

Marcin Trzęsiok

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788322451380
ISBN: 978-83-2245-138-0
Data: 2023-06-26
42.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Począwszy od XIX wieku, sztuki stają się terenem próbowania nowych form duchowości (które, paradoksalnie, okazują się często nowoczesną mutacją przekonań towarzyszących człowiekowi od tysiącleci). Wizje artystów, w świecie sztuk akceptowane, gdzie indziej spotkałyby się z krytyką ze strony dwóch spolaryzowanych frakcji, które wyłoniły się u progu nowożytności – nauki i religii. Epoka owych prób nie jest bynajmniej zamknięta: tym, co romantycy i moderniści zostawiają nam w spadku, jest przede wszystkim zadanie eksploracji tajemniczych powiązań umysłu i świata. Artyści dwóch ostatnich wieków czerpali bowiem swe intuicje wprost z doświadczenia i twórczej wyobraźni, a przy tym nie stronili od teorii – w gmatwaninie przeżyć starali się odnaleźć jakiś porządek. W procesie określania natury tego porządku szczególną rolę odegrała muzyka: sztuka dynamicznej współzależności i przeszywającej bezpośredniości.

Zamieszczone w książce teksty rozważają te problemy z różnych perspektyw. To interdyscyplinarne studia o muzykach, pisarzach, filozofach i ludziach nauki, których wysiłki służyły artykulacji sensu postoświeceniowego doświadczenia świata w medium sztuki, a zwłaszcza muzyki.

Książka "Muzyka doświadczenia. Eseje i studia" - Marcin Trzęsiok - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Polskie Muzyczne. Książka posiada 350 stron i została wydana w 2023 r. Cena 42.62 zł. Zapraszamy na zakupy!