pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pisma. Tom 1. Pisma muzyczne

Autor książki:

Karol Szymanowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 564 s.
Wymiar: 166x235 mm
EAN: 9788322402290
ISBN: 978-83-2240-229-0
Data: 2019-04-01
40.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Tom 1 Pism Karola Szymanowskiego obejmuje 101 samoistnych tekstów Karola Szymanowskiego o tematyce muzycznej, zarówno ogłoszonych drukiem, jak i zachowanych tylko w rękopisie. Znajdują się pośród nich studia, artykuły problemowe i polemiczne, eweje na temat kompozytorów i muzyków, przemówienia i wykłady, korespondencje zagraniczne, wywiady i rozmowy, listy do redakcji.

Zebrał i opracował Konrad Michałowski

...Należałem do pokolenia muzycznej, warszawskiej młodzieży, której dążenia, aspiracje i marzenia artystyczne nierozerwalnie złączyły się z wielką, sugestywną osobowością Karola Szymanowskiego... Fascynował nas młodych kalibrem swej osobowości, intensywnością i powagą w stosunku do muzyki, wszechstronnością uzdolnień, zainteresować oraz wiedzy... Jego walki o nową polską muzykę śledziliśmy z zapartym tchem. Nie znając Go nigdy osobiście, uległem urokowi zarówno muzyki jak i inteligencji... Dziś niejedno zmieniło się i przewartościowało w moim stosunku do Szymanowskiego, a jednak Jego najbardziej nas przed wojną frapujące wypowiedzi: o Chopinie, o muzyce narodowej i znaczeniu ludowości, o wychowawczej roli kultury muzycznej w społeczeństwie, wreszcie dwa znakomite studia o muzyce góralskiej stanowią po dziś dzień fundament nowoczesnego polskiego myślenia o muzyce i jej roli ideowej, a także wspaniały przykład bogactwa myśli, ujętego w formę zdyscyplinowaną i wytrawną. Toć rasowy pisarz i publicysta! - chce się wykrzyknąć, zapominając, że był to płodny i pracowity kompozytor.
Ze wstępu Stefana Kisielewskiego

Wydanie II zostało przejrzane i uzupełnione

Książka "Pisma. Tom 1. Pisma muzyczne" - Karol Szymanowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Polskie Muzyczne. Książka posiada 564 stron i została wydana w 2019 r. Cena 40.57 zł. Zapraszamy na zakupy!