pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Muzyka w okolicznościach lirycznych. Zapisy słuchania muzyki w poezji...
Książki »
Tytuł książki:

Muzyka w okolicznościach lirycznych. Zapisy słuchania muzyki w poezji polskiej XX i XXI wieku

Autor książki:

Iwona Puchalska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 306 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376388861
ISBN: 978-83-7638-886-1
Data: 2017-12-08
24.84  30.00  5.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

„Okoliczności liryczne” muzyki, o których mowa w książce, to okoliczności jej odbioru przez szczególną grupę słuchających, jaką stanowią
poeci. Głównym przedmiotem zainteresowania stały się więc wiersze, które przedstawiają rozmaite sytuacje obcowania ze sztuką dźwięków: teksty, w których sytuacja liryczna jest tożsama z sytuacją muzyczną lub też przez nią warunkowana. Praca opiera się na założeniu, że utwory poetyckie, niezależnie od typowego dla nich subiektywnego charakteru, rejestrują pewne fenomeny w sposób porównywalny, a nawet dający się usystematyzować.

Proponowana w ramach książki współobecność ujęć literaturoznawczego i muzykologicznego ma na celu stworzenie jak najpełniejszego obrazu kulturowego zaplecza literackich świadectw odbioru muzyki, jako że poetyckie zapisy słuchania, z jednej strony stanowiąc osobny temat w badaniach literaturoznawczych, z drugiej formują specyficzny segment wiedzy o muzyce i o jej funkcjonowaniu we współczesnej kulturze.

Książka "Muzyka w okolicznościach lirycznych. Zapisy słuchania muzyki w poezji polskiej XX i XXI wieku" - Iwona Puchalska - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 306 stron i została wydana w 2017 r. Cena 24.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Iwona Puchalska - autor m.in.:
Produkty podobne: