pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Mózg - starzenie się i neurodegeneracja
książka:

Mózg - starzenie się i neurodegeneracja

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788320058307
ISBN: 978-83-2005-830-7
Data: 2019-09-11
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Mózg - starzenie się i neurodegeneracja - Janusz Błaszczyk - opis książki:

Wyjątkowa publikacja przedstawiająca najnowszą wiedzę naukową z wielu dziedzin na temat starzenia się mózgu. Autor w intrygujący, ciekawy i przystępny sposób prowadzi Czytelnika przez skomplikowane procesy biologiczne, wychodząc od podstawowych mechanizmów funkcjonowania mózgu, aż do złożonych problemów zaprogramowanej śmierci narządu. Zrozumienie tych zagadnień może przełożyć się na wczesne diagnozowanie chorób neurozwyrodnieniowych i skuteczną profilaktykę.

Profesor Janusz Błaszczyk, dokonując przeglądu największych światowych odkryć naukowych w dziedzinie neurofizjologii, prezentuje aktualny stan wiedzy na temat starzenia się mózgu i zachodzących z wiekiem zmian neurozwyrodnieniowych. Podsumowaniem przeglądu jest - obecnie weryfikowana na całym świecie - hipoteza zmian metabolicznych w mózgu jako głównej przyczyny chorób neurozwyrodnieniowych.

Zrozumienie tych problemów pozwoli Czytelnikowi świadomie i skutecznie wpływać na procesy starzenia się jego mózgu i dzięki temu zminimalizować ryzyko rozwoju chorób neurodegeneracyjnych, a zwłaszcza choroby Alzheimera i choroby Parkinsona.

Książka jest skierowana zarówno do profesjonalistów, zwłaszcza lekarzy, fizjoterapeutów, biologów i cybernetyków, jak i do wszystkich Czytelników interesujących się tą tematyką.

Książka „Mózg - starzenie się i neurodegeneracja” - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL.

Książka posiada 180 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mózg - starzenie się i neurodegeneracja"
Kupujący tę pozycję zamówili również: