pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Diagnostyka kardiologiczna w praktyce
książka:

Diagnostyka kardiologiczna w praktyce

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788320058857
ISBN: 978-83-2005-885-7
Data: 2019-10-16
127.50  139.00  11.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Diagnostyka kardiologiczna w praktyce - Renata Główczyńska - opis książki:

Nieinwazyjne badania kardiologiczne takie jak: echokardiografia, Holter EKG, ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi, rezonans magnetyczny, badanie scyntygrafii perfuzyjnej serca, ocena sztywności naczyń, testy wysiłkowe i wiele innych, to najbezpieczniejsze, a jednocześnie bardzo szybkie metody służące do oceny funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.

Powodzenie takiej diagnostyki to nie tylko dostęp do odpowiedniej jakości sprzętu, lecz także - przede wszystkim - duże doświadczenie lekarza przeprowadzającego i interpretującego badanie.

Oddajemy w Państwa ręce tę nowatorską i niezwykle praktyczną, bogato ilustrowaną publikację, opisującą wszystkie nieinwazyjne metody diagnostyczne stosowane na co dzień w kardiologii. Z pewnością będzie pomocna dla wszystkich młodych lekarzy kardiologów w ich codziennej praktyce w przeprowadzaniu i ocenie stosowanych technik diagnostycznych dających możliwość rozpoznania chorób serca i naczyń u ich pacjentów.

Diagnostyka kardiologiczna w praktyce to książka napisana przez młodych kardiologów. Wszystkich ich znam i cenię nie tylko jako zdolnych naukowców, ale przede wszystkim lekarzy, którzy lubią pracę z pacjentami. Szczególne wyrazy uznania należą się Pani dr hab. Renacie Główczyńskiej, pod której redakcją powstała książka. W swojej wieloletniej pracy zawodowej spotkałem niewielu lekarzy z takim talentem, pasją i zaangażowaniem w pracę kliniczną. Na przestrzeni ostatnich lat diagnostyka kardiologiczna uległa istotnym zmianom. Obok klasycznych technik pojawiły się nowe: badania obrazowe (echokardiografia trójwymiarowa, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), telemonitoring i aplikacje mobilne. Jednocześnie cenię sobie, że autorzy nie zapomnieli o klasycznych metodach diagnostycznych takich jak elektrokardiografia. Metody diagnostyczne są ważne, jednak najważniejszy jest lekarz, rozważnie korzystający z nich w codziennej praktyce. Przynajmniej do czasu zanim zastąpi nas sztuczna inteligencja. Polecam Państwu książkę Diagnostyka kardiologiczna w praktyce - najbardziej aktualną diagnostykę kardiologiczną na polskim rynku medycznym.

Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opolski

Książka „Diagnostyka kardiologiczna w praktyce” - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL.

Książka posiada 348 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Diagnostyka kardiologiczna w praktyce"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kardiologiczne stany zagrożenia - okładka książki
Kardiologiczne stany zagrożenia życia noworodków Bogumiła Wołoszczuk-Gębicka, Wanda Kawalec, Ewa Helwich
Produkty podobne:
Atlas anatomii radiologicznej - okładka książki
Atlas anatomii radiologicznej Lothar Wicke, Wilhelm Firbas, Christian Herold
Rezonans magnetyczny serca i naczyń - okładka książki
Rezonans magnetyczny serca i naczyń krwionośnych.... Anitha Varghese, Dudley J. Pennell