pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Wykłady z fizjologii człowieka

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1152 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788320031942
ISBN: 978-83-2003-194-2
Data: 2010-01-08
107.80  119.00  11.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

W książce w nowoczesnym ujęciu przedstawiono skomplikowane zjawiska fizjologiczne. W logiczny sposób - od zagadnień związanych z fizjologią komórki, przez organizację procesów w obrębie tkanki, aż do funkcjonowania poszczególnych narządów - omówiono mechanizmy regulacyjne, sięgające podstawami do złożonych procesów biologii molekularnej. Wszystko to na bazie najnowszych danych i odkryć naukowych.
Podręcznik składa się z trzech części. W pierwszej z nich zawarto informacje o elektrofizjologii komórki nerwowej i mięśniowej, omówiono mechanizm skurczu mięśni i funkcjonowania receptorów oraz znaczenie tlenku azotu w organizmie. Część druga to fizjologia wybranych układów, w której omówiono zagadnienia fizjologii czucia i percepcji, reakcji emocjonalnych, mechanizmów uczenia się i pamięci, snu i chronofizjologii, termoregulacji. W celu przygotowania do nauki interny i patofizjologii szczególną uwagę zwrócono na procesy fizjologiczne poszczególnych układów. W części trzeciej przedstawiono cykl życiowy - od narodzin do śmierci. Zwrócono uwagę na holistyczny charakter funkcjonowania organizmu ludzkiego, na zmiany biologiczne następujące wraz z wiekiem oraz fizjologię poszczególnych etapów życia aż po śmierć.
Logiczne i nowoczesne ujęcie skomplikowanych zagadnień i zjawisk fizjologicznych sprawia, że ta publikacja doskonale spełnia wymagania programowe uczelni medycznych. Jest to podręcznik fizjologii przeznaczony dla studentów wydziałów lekarskich i lekarsko-dentystycznych; może być także wykorzystywany w nauczaniu fizjologii człowieka na innych kierunkach.

Książka "Wykłady z fizjologii człowieka" - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 1152 stron i została wydana w 2010 r. Cena 107.80 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Fizjologia człowieka. Seria: Krótkie - okładka książki

Fizjologia człowieka. Seria: Krótkie wykłady

Daniel McLaughlin, Jonathan Stamford, David White
Podstawy biologii człowieka. Komórka, - okładka książki

Podstawy biologii człowieka. Komórka, tkanki,...

Hanna Mizgajska-Wiktor, Wojciech Jarosz, Renata Fogt-Wyrwas