pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mój rok relaksu i odpoczynku

Autor książki:

Ottessa Moshfegh

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pauza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788395352348
ISBN: 978-83-9535-234-8
Data: 2019-07-25
25.52  39.90  14.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Bohaterka powieści, młoda Amerykanka, jest piękna, chuda, świetnie wykształcona i zamożna. Na pierwszy rzut oka powinna być też szczęśliwa, ale nie jest. Mamy rok 2000, za chwilę początek nowego tysiąclecia, gospodarka kwitnie i wszystko mogłoby się układać idealnie, jednak tylko długi odpoczynek i odcięcie się od rzeczywistości dają bohaterce nadzieję na dalsze normalne życie.

"Mój rok relaksu i odpoczynku" to opowieść o niemożliwej do przezwyciężenia samotności i braku radości życia pomimo tego, że na pozór wszystkie okoliczności sprzyjają dobrej i wygodnej przyszłości bohaterki tej historii. W ciągłej pogoni za kimś lub za czymś, co da nam szczęście, warto się zatrzymać na chwilę i zastanowić nad sobą. Może hasło "szczęście jest w nas" choć banalne, jest zwyczajnie prawdziwe?
Marzenie. Wypisać się z życia. Nie wychodzić z domu, leżeć na kanapie, łykać tabletki na sen i nie robić nic. "Mój rok relaksu i odpoczynku" czytałam nie jak powieść, lecz jak literaturę faktu - tak jak czyta się o wyprawach na Syberię, na którą chciałoby się pojechać, ale wiemy, że nie wystarczy nam do tego odwagi. Jestem pewna, że to marzenie o wypisaniu się z życia jest zjawiskiem powszechnym, dlatego wiem, że nie tylko o ja chciałabym czytać tę książkę non stop."
- Małgorzata Halber
"To chyba najlepsza powieść egzystencjalna nienapisana przez Francuza napięta jak struna opowieść, której autorka nie boi się mroku, ale też czarnego humoru kryjącego się w ciemności."
- Kirkus
"Chociaż akcja powieści rozgrywa się prawie 20 lat temu, ta historia jest nadal aktualna. Pomysł, aby przespać akurat ten moment w dziejach świata, wydaje mi się całkiem sensowny."
- Dwight Garner, The New York Times
"Po zakończeniu lektury tej mrocznej, ale momentami bardzo śmiesznej powieści raczej nie będziecie mieli poczucia relaksu i odpoczynku - prędzej zaczniecie się zastanawiać nad skomplikowanymi stanami ludzkiej duszy."
- Marie Claire
Nie od dzisiaj wiadomo, że sen jest dobrym antidotum na problemy, bo to, co dziś jest nie do zniesienia, jutro będzie znacznie łatwiejsze. Bohaterka tej książki również odkłada swoje problemy, ale na za rok. Zamierza przespać dwanaście miesięcy, by poukładać sobie to, co niepoukładane. Przejmująca powieść o zagubieniu, alienacji, depresji i dziwnej przyjaźni. Bez obaw, Wy przy tej książce nie zaśniecie. Gwarantuję!
- Agnieszka Kalus, "Czytam, bo lubię"

Książka "Mój rok relaksu i odpoczynku" - Ottessa Moshfegh - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pauza. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.52 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]