pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Piękna młoda żona

Autor książki:

Tommy Wieringa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pauza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788395203848
ISBN: 978-83-9520-384-8
Data: 2019-03-05
22.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

"Edward i Ruth tworzą z pozoru wspaniałą parę: zgodnie z planem Edwardowi udało się znaleźć kobietę doskonałą: ma piękną młodą żonę, stał się obiektem zazdrości kolegów i jest dumnym partnerem spełniającej wszystkie jego marzenia wybranki. Jednak czy żona jest równie szczęśliwa i spełniona w tym związku? Kiedy rodzi się upragniony synek, misterna konstrukcja idealnej rodziny rozpada się na drobne kawałeczki.

W swojej mikropowieści Tommy Wieringa maluje portret wygodnej egzystencji niby zadowolonej z siebie pary, która mimo wszystko nie odnajduje się we wspólnym życiu kreowanym według przepisu na wzorcowy związek. Czy kochają się naprawdę, czy tylko dbają o pozory?

Mężczyźni będą zazdrościć, współczuć, klepać po plecach albo stawiać wódkę w barze. Kobiety będą oceniać, wyzłośliwiać się, wyzywać od najgorszych, aby potem wzdychać nad lekturą. W końcu okaże się, że to opowieść o życiu tak zwyczajnym, jak setki innych dziejących się równocześnie tuż obok nas. Bohater, którego chciałam przytulić i kopnąć w tym samym momencie. To doskonała książka! Od razu po zamknięciu ostatniej strony zostaniecie zasypani pytaniami, które będą się domagać odpowiedzi.

Literacka Kavka
Opisy seksu, ciał i apetytów głównych bohaterów przypominają prozę Updike a, kiedy był w szczytowej formie? Jeśli jednym z celów fikcji jest pokazywanie nas samym sobie, to lustro Wieringi stanowi niestety nasze wierne odbicie.

The Guardian
Autor opisuje rozpad świata jednego człowieka, ale zadaje wiele pytań etycznych dotyczących życia? Zapadająca w pamięć.

The Sunday Times
Ta historia wprawi i kobiety, i mężczyzn w zakłopotanie, ale każde z nich z innego powodu.

The Sydney Morning Herald
Autor dawkuje dramatyczne przeżycia bohaterów lirycznymi, smutnymi dialogami i oszczędnym nastrojem swojej opowieści. Okrucieństwo zawsze nas zaskakuje i uderza ze zdwojoną siłą.

Corriere della Sera
Magik. *****?
Den Morgen"

Książka "Piękna młoda żona" - Tommy Wieringa - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pauza. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2019 r. Cena 22.32 zł. Zapraszamy na zakupy!