pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Międzymorze - wizja, iluzja, czy... racja stanu? Z dziejów polskiej myśli i praktyki politycznej

Autor książki:

Przemysław Waingertner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 170 s.
EAN: 9788383310909
ISBN: 978-83-8331-090-9
Data: 2023-03-30
45.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Praca przynosi syntetyczne przedstawienie idei Międzymorza zarówno w sferze formowania się samej koncepcji, jak też jej praktycznej realizacji. Autor w sposób przemyślany i kompetentny przedstawia narodziny pomysłu w czasach najdawniejszych, prowadząc go meandrami dynastycznej polityki Piastów oraz Jagiellonów, by po Unii Lubelskiej dotrzeć do XX stulecia.

PROF. DR HAB. WŁODZIMIERZ SULEJA
Autor dokonał trafnego wyboru zasadniczego wątku, jakim jest temat Trójmorza wraz z geopolitycznymi kontekstami. Przeanalizował politykę i koncepcje polskie z odniesieniami do bliższych i dalszych sąsiadów. Skupił się na konkretnych problemach, co podniosło jakość pracy. Co bardzo istotne, ujął zagadnienie w przekroju całego tysiąclecia i moim zdaniem jest to zabieg udany. Opracowanie ma charakter syntetyczny i to stanowi jego największą zaletę.

PROF. DR HAB. EDWARD CZAPIEWSKI

Książka "Międzymorze - wizja, iluzja, czy... racja stanu? Z dziejów polskiej myśli i praktyki politycznej" - Przemysław Waingertner - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 170 stron i została wydana w 2022 r. Cena 45.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.