pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Między pracą a konsumpcją. Co decyduje o miejscu człowieka w dzisiejszym...
Książki »
Tytuł książki:

Między pracą a konsumpcją. Co decyduje o miejscu człowieka w dzisiejszym społeczeństwie?

Autor książki:

Felicjan Bylok, Urszula Swadźba

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 262 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788371648359
ISBN: 978-83-7164-835-9
Data: 2015-06-03
32.50  33.00  0.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Między pracą a konsumpcją. Co decyduje o miejscu człowieka w dzisiejszym społeczeństwie? - Felicjan Bylok, Urszula Swadźba - opis książki:

Zygmunt Bauman twierdzi, że to konsumpcja zastąpi pracę w wyznaczaniu pozycji społecznej. Jego zdaniem w społeczeństwie konsumpcyjnym wszystko jest zmienne i niestałe. Najważniejsza jest umiejętność prawdziwego konsumowania. Rolę, jaką pełniła praca w połączeniu z osobistymi motywami, integracją społeczną i reprodukcją systemową, przydzielono obecnie aktywności konsumpcyjnej. Konsumuje się po to, aby pochwalić się dobrami i usługami, które dają poczucie spełnienia i prestiżu, i jednocześnie doznać uczucia przyjemności, rozkoszy. W społeczeństwie konsumpcyjnym pieniądze i bogactwo są ważne, ale schodzą na plan dalszy, jeśli nie dają możliwości wyboru konsumenckiego.

Przesunięcie akcentu z pracy na konsumpcję wywołuje dalekosiężne konsekwencje w życiu społecznym. Warto zatem skupić się na poszukiwaniu odpowiedzi na następujące pytania: Jaka jest rola pracy w dzisiejszym społeczeństwie? Jak zmieniają się funkcje pracy w społeczeństwie?

Czy etos pracy zastąpi etos konsumpcji w systemie wartości społecznych? Czy konsumpcja zajmie miejsce pracy w strukturze celów człowieka współczesnego? Co będzie stanowić o pozycji jednostki w społeczeństwie wysokorozwiniętym? Czy praca będzie nadal źródłem satysfakcji i symbolem prestiżu, czy też zostanie zastąpiona przez konsumpcję? Jakie czynniki determinują zmiany w relacjach między pracą a konsumpcją w dzisiejszym społeczeństwie? W jakim stopniu formalizacja i standaryzacja warunków pracy w organizacjach wpływają na poszukiwanie w konsumpcji możliwości uzewnętrzniania emocji i uczuć? Jakie są następstwa dominującej pozycji konsumpcji w życiu społecznym? - Na takie pytania starają się dać odpowiedź Autorzy książki.

Książka „Między pracą a konsumpcją. Co decyduje o miejscu człowieka w dzisiejszym społeczeństwie?” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK. Książka posiada 262 stron i została wydana w 2015 r. Cena 32.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Między pracą a konsumpcją. Co decyduje o miejscu człowieka w dzisiejszym..."
Felicjan Bylok, Urszula Swadźba (red.) - autor m.in.:
Praca i konsumpcja w perspektywie - okładka książki
Praca i konsumpcja w perspektywie tworzenia ładu.. Felicjan Bylok, Urszula Swadźba;
Praca i konsumpcja w perspektywie - okładka książki
Praca i konsumpcja w perspektywie tworzenia ładu... Felicjan Bylok, Urszula Swadźba, Danuta Walcak-Duraj;
Produkty podobne:
Między unifikacją a dezitegracją. - okładka książki
Między unifikacją a dezitegracją. Kondycja wiedzy... Arkadiusz Jabłoński, Mariusz Zemło (red.)