pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Microsoft Excel w pracy finansisty. Analiza i modelowanie danych finansowych
książka:

Microsoft Excel w pracy finansisty. Analiza i modelowanie danych finansowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, PWE
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 218 s.
EAN: 9788320824032
Data: 2020-09-07
40.87  49.90  9.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Microsoft Excel w pracy finansisty. Analiza i modelowanie danych finansowych - opis książki:

Przeglądasz oferty pracy i wszędzie wymagana jest bardzo dobra znajomość programu MS Excel, zwłaszcza w zakresie pracy z danymi finansów A może w pracy wykorzystujesz Excela i wiele czasu zajmuje ci wykonywanie standardowych, codziennie powtarzanych czynności, a efekty twoich analiz nie są zadowalające Chciałbyś się nauczyć sprawnie i efektywnie posługiwać Excelem, wykorzystując jego wszechstronne możliwości Chciałbyś poznać i zrozumieć modele finansowe służące do wyceny różnego rodzaju inwestycji finansowych, a przede wszystkim nauczyć się w praktyce przeprowadzać tego typu analizy A może potrafisz już to wszystko robić, ale szukasz inspiracji do tworzenia interaktywnych raportów finansowych i przedstawiania wyników w formie profesjonalnych kokpitów menedżerskich (dashboards) Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedź jest twierdząca, oznacza to, że ta książka została napisana właśnie dla Ciebie!
Książka, którą trzymasz w rękach, powstała na bazie szkoleń i stanowi zbiór praktycznych zastosowań Excela do modelowania finansowego. Całość prezentowana jest w formie warsztatowej, w myśl zasady "Learning by doing". Nie znajdziesz tu suchej teorii. Stawiamy na praktykę! Dlatego jednym z ważniejszych elementów tej książki są pliki Excela, w których znajdują się rozwiązania wszystkich opisanych w niej zagadnień. Rekomendowanym systemem pracy jest równoległe czytanie książki i wykonywanie ćwiczeń w Excelu. Pliki Excela znajdują się na stronie: https: labmasters.pl/ksiazki/excel-finansowy/
Do pełnego zrozumienia wszystkich omawianych w książce zagadnień i przykładów aplikacyjnych wymagana jest znajomość programu MS Excel na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym. Książka została opracowana dla polskiej wersji programu ME Excel.

Książka składa się z 8 rozdziałów poświęconych modelowaniu finansowemu. W kolejnych rozdziałach przedstawiamy zagadnienia związane z wartością pieniądza w czasie, analizą lokat oraz kredytów, oceną projektów inwestycyjnych, wyceną akcji i obligacji, tworzeniem efektywnych portfeli inwestycyjnych oraz ich oceną i prognozowaniem zwrotu. Tematyka ta nie jest prosta, ale niezwykle użyteczna na rynku pracy. Zaawansowane przykłady aplikacyjne dołączone do każdego rozdziału pozwolą na przećwiczenie poznanych zagadnień i mogą być inspiracją do tworzenia własnych narzędzi analitycznych.

Książka „Microsoft Excel w pracy finansisty. Analiza i modelowanie danych finansowych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Polskie Ekonomiczne, PWE.

Książka posiada 218 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Microsoft Excel w pracy finansisty. Analiza i modelowanie danych finansowych"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Alternatywne finanse - okładka książki
Alternatywne finanse Agnieszka Alińska
Nauka finansów publicznych i prawa - okładka książki
Nauka finansów publicznych i prawa finansowego... Jan Głuchowski, Cezary Kosikowski, Jolanta Szołno-Koguc (red.)