pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Metafizyka Stworzenia. Św. Tomasza z Akwinu teoria creatio ex nihilo. Seria: Prace Wydziału Filozoficznego 116

Autor książki:

ks. Grzegorz Szumera

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 221 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373067165
ISBN: 978-83-7306-716-5
Data: 2017-06-27
35.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Główny problem monografii mieści się w pytaniu o charakter i miejsce koncepcji creatio ex nihilo w filozofii św. Tomasza z Akwinu oraz w poznaniu metafizykalnym. Podstawę przeprowadzonych badań stanowią zasadniczo pisma św. Tomasza z Akwinu, w szczególności Summa contra gentiles, przy szerokim uwzględnieniu stanu badań (literatury przedmiotu). Autor stawia tezę, którą w pracy uzasadnia, że w metafizyce św. Tomasza z Akwinu występuje koncepcja creatio ex nihilo oraz pełni zasadniczą rolę w metafizycznym wyjaśnieniu rzeczywistości. […]

Monografia stanowi oryginalną próbę przedstawienia koncepcji creatio ex nihilo w realistycznym nurcie filozofii i nie ma odpowiednika w literaturze polskiej. Oparta jest na analizie źródeł (tekstów Tomasza z Akwinu) oraz dobrej znajomości literatury przedmiotu. Ukazuje teorię „stworzenia z niczego” jako sposób ostatecznego wyjaśnienia rzeczywistości. Przeprowadzone w pracy analizy mają wartość nie tylko historyczną, ale także merytoryczną w dziedzinie metafizyki. Zwracają bowiem uwagę na wypracowanie przez św. Tomasza filozoficznej (metafizycznej) teorii „stworzenia z niczego” oraz jej niezbywalne miejsce i rolę w filozoficznym tłumaczeniu świata (bytu).

Dr hab. Włodzimierz Dłubacz, prof. KUL

Książka "Metafizyka Stworzenia. Św. Tomasza z Akwinu teoria creatio ex nihilo. Seria: Prace Wydziału Filozoficznego 116" - ks. Grzegorz Szumera - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 221 stron i została wydana w 2017 r. Cena 35.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.