pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mediacja w sprawach gospodarczych jako narzędzie wspierające sukces w biznesie

Autor książki:

Anna Kalisz, Adam Zienkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 250x176 mm
EAN: 9788380856998
ISBN: 978-83-8085-699-8
Data: 2020-10-08
46.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka poza szczegółową prezentacją wieloaspektowych zagadnień związanych z polubownym rozwiązywaniem sporów cywilnych, w tym gospodarczych, w drodze mediacji stanowi również próbę skłonienia przedsiębiorców do spojrzenia na mediację jako uniwersalne narzędzie wspomagające na różnych płaszczyznach osiągnięcia sukcesu w biznesie.
Autorzy zaproponowali czytelnikom szersze spojrzenie na prowadzenie działalności gospodarczej również w kontekście nawiązywanej komunikacji, relacji i konstruktywnej współpracy, a nie jedynie konfliktu i sporu czy rozwiązywania ekonomicznych problemów opartych wyłącznie na stosunkach regulowanych prawem.
Książka jest skierowana do szeroko rozumianego odbiorcy mogą z niej korzystać przedsiębiorcy, mediatorzy i kandydaci na mediatorów, przedstawiciele zawodów prawniczych, aplikanci, ale także i osoby zainteresowane naukami społecznymi, w szczególności tematyką mediacji w biznesie. W kontekście tych adresatów książki, którzy są prawnikami, publikacja ta może stanowić istotną pomoc w poszerzeniu perspektyw zawodowych poprzez wzbogacenie zakresu świadczonych usług o mediację, w tym mediację w aspekcie biznesowym.
Anna Kalisz dr hab. nauk prawnych, radca prawny, wieloletni mediator sądowy, obecnie pracownik V Wydziału Prawa Europejskiego Biura Orzecznictwa NSA, wieloletni wykładowca Wydziału Praw i Administracji UMCS w Lublinie oraz wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć oraz szkoleń m.in. z zakresu mediacji sądowej, negocjacji i mediacji społecznych, mediacji i innych alternatywnych form rozwiązywania sporów, z zakresu interpretacji prawa wspólnotowego/unijnego i krajowego (m.in. dla kandydatów na mediatorów, radców prawnych i sędziów). Autorka i współautorka książek i artykułów (także) z dziedziny negocjacji i mediacji.
Adam Zienkiewicz dr hab. nauk prawnych, radca prawny, kierownik Katedry Teorii i Historii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie. Ekspert Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych, autor ekspertyz naukowych dotyczących projektów zmian ustawowych w zakresie mediacji i innych form polubownego rozwiązywania sporów, a także licznych monografii i artykułów z tej dziedziny, jak również teorii i psychologii prawa, holistycznego podejścia do prawa i praktyki prawniczej oraz zastosowania sztucznej inteligencji w opanowywaniu sporów prawnych, publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Stały mediator Sądu Okręgowego w Olsztynie, Ośrodka Mediacji Gospodarczych przy OIRP w Olsztynie oraz wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Książka "Mediacja w sprawach gospodarczych jako narzędzie wspierające sukces w biznesie" - Anna Kalisz, Adam Zienkiewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2020 r. Cena 46.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.