pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Maryja i preferencyjna opcja na rzecz ubogich

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788327717054
ISBN: 978-83-2771-705-4
Data: 2019-09-23
41.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Maryja i preferencyjna opcja na rzecz ubogich - Łukasz Samiec OFMConv - opis książki:

W 1968 roku w Medelln odbyła się Konferencja Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM), która była poświęcona problemowi ubóstwa i kwestii posługi Kościoła względem ubogich. O tym wydarzeniu Jan Paweł II powiedział, że po Medelln nie można już zrobić kroku wstecz. W efekcie na kolejnej konferencji w Puebla (1979) Kościół w Ameryce Łacińskiej oficjalnie ogłosił preferencyjną opcję na rzecz ubogich jako konieczność nawrócenia całego Kościoła w służbie integralnego wyzwolenia. Na szczególną uwagę w tym kontekście zasługuje relacja pomiędzy ogłoszoną opcją a Maryją. To właśnie przez pryzmat macierzyńskiego oblicza Boga teologia latynoamerykańska u nas cały czas zbyt mało popularna, choć posiadająca wiele punktów stycznych z teologią polską zaczęła kształtować swoją wypowiedź na temat zbawienia.
W niniejszej publikacji, nowatorskiej i przełomowej, autor stara się przede wszystkim udzielić odpowiedzi na pytania: Jakie miejsce ma Maryja w zbawczym projekcie Boga? W jaki sposób dokonuje się zbawienie? Jaki charakter posiada zbawienie dokonany czy w drodze?
Łukasz Samiec OFMConv (ur. 1982) doktor teologii dogmatycznej (KUL), absolwent studiów filozoficznych w Krakowie i teologicznych w Cochabambie (Boliwia). Wykładowca teologii w WSD Franciszkanów. Prezes Franciszkańskiego Towarzystwa Naukowego w Krakowie. Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce oraz Towarzystwa Teologii Latynoamerykańskiej i Indiańskiej Amerindia. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, zarówno w języku polskim, jak i hiszpańskim.

Książka „Maryja i preferencyjna opcja na rzecz ubogich” - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM.

Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Maryja i preferencyjna opcja na rzecz ubogich"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zapach Boga - okładka książki
Zapach Boga Konrad Krajewski
Produkty podobne:
Bitwa o Kościół - okładka książki
Bitwa o Kościół Katarzyna Wiśniewska, ks. Robert Nęcek, Piotr Kraśko, Kamil Durczok, Agnieszka Mrożek
Maryja z Gietrzwałdu - okładka książki
Maryja z Gietrzwałdu praca zbiorowa