pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Diakonat stały w Kościele w Polsce. Historia - teologia - wyzwania

Autor książki:

dk. Waldemar Rozynkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788381273473
ISBN: 978-83-8127-347-3
Data: 2019-07-26
20.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pierwsze w Polsce święcenia diakonatu stałego udzielone żonatemu mężczyźnie przez biskupa Andrzeja Suskiego odbyły się 6 czerwca 2008 roku w Toruniu. Pojawił się więc pierwszy w Kościele katolickim w Polsce żonaty duchowny; diakon, przeznaczony do stałej posługi w diecezji. Uważam, że było to jedno z ważniejszych wydarzeń w Kościele w Polsce ostatnich lat. Po przeszło tysiącu latach obecności Kościoła katolickiego w naszym kraju we wspólnocie tej pojawili się żonaci duchowni.

Minione 11 lat obecności diakonów stałych to niezwykle intensywny czas zbierania doświadczeń. Niniejszą publikacją chcę przede wszystkim podziękować Bogu za obecność powołania i posługi diakonów stałych w Kościele w Polsce. Jestem przekonany; że obecność tego powołania to przejaw woli Bożej oraz życiodajnego działania Ducha Świętego, który ożywiał osoby oraz struktury Kościoła w naszym kraju. Jeszcze pod koniec lat 90. ubiegłego wieku wiele wskazywało na to, że na obecność tego powołania w Polsce trzeba będzie długo czekać. Bóg miał jednak swoje drogi, rozlewał strumienie łaski, którymi pobudzał różne osoby i dzisiaj w kilku diecezjach w naszym kraju posługuje już 31 diakonów stałych.

                                                                                                                                                           dk.prof. Waldemar Rozynkowski

Książka "Diakonat stały w Kościele w Polsce. Historia - teologia - wyzwania " - dk. Waldemar Rozynkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2019 r. Cena 20.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.