pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Marieke naga
Tytuł książki:

Marieke naga

Autor książki:

Andrzej Pitrus

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788381475891
ISBN: 978-83-8147-589-1
Data: 2019-09-13
21.80  31.99  10.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wszyscy śnimy sen o miłości...

Kiedy nie masz miłości, możesz jej cierpliwie szukać. Czasem bezskutecznie. Możesz też ją wymyślić...

Marieke naga to opowieść o okrutnie skrzywdzonych ludziach, którzy starają się nie stracić nadziei na to, że pewnego dnia uda im się odnaleźć prawdziwe uczucie. On jest mężczyzną w średnim wieku, niepotrafiącym zbudować wartościowego związku, szukającym mocnych erotycznych doznań. Ona przeszła piekło Auschwitz, gdzie była ofiarą bestialskich eksperymentów medycznych. Opowieść o ich przyjaźni daleka jest jednak od oczywistości. Wspomnienia przeplatają się z teraźniejszością, a jawa ze światem onirycznych fantazji. To powieść zmysłowa, czasem drastyczna i okrutna, czasem wzruszająca i pełna ciepła, która wciąga czytelnika w wir splątanych uczuć i emocji, z którego nie sposób się uwolnić.

Do dziś wspominam to jak coś nierealnego. Pochodziłam z rodziny otwartej na świat, ale jednak przywiązanej do naszej tradycji. Nagle znalazłam się na placu apelowym. Naga. Miałam siedemnaście lat. W żydowskich domach wszystko było zapięte na ostatni guzik. Mężczyźni rzadko mieli okazję oglądać własne żony bez ubrania albo nawet w bieliźnie. Tam stałam przez kilka godzin wśród dwustu innych osób. Nigdy wcześniej nie widziałam obnażonego mężczyzny. Młodzi, starcy, dzieci? Wszyscy razem w oczekiwaniu na dezynfekcję, niektórzy na śmierć. Zabrano nam wszystko - ubrania, bieliznę; pamiętam kobiety, którym krew ściekała po udach. Nawet tym, które miały miesiączkę, nie pozwolono zachować majtek. To była zresztą później najbardziej upragniona część garderoby.

Książka "Marieke naga" - Andrzej Pitrus - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 286 stron i została wydana w 2019 r. Cena 21.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Zraniony pianista - okładka książki

Zraniony pianista

Maria Ernestam
Nagi sad - okładka książki

Nagi sad

Wiesław Myśliwski
Seksowny kłamca - okładka książki

Seksowny kłamca

Christina Lauren
Pozdrawiam i przepraszam - okładka książki

Pozdrawiam i przepraszam

Fredrik Backman