pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mapy potrzeb zdrowotnych jako instrument płatnika w racjonalizowaniu systemu ochrony zdrowia

Autor książki:

Barbara Więckowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 314 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301201852
ISBN: 978-83-0120-185-2
Data: 2020-10-31
81.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Tematyka monografii osadzona jest w problematyce bardzo aktualnej we współczesnym świecie, który nurtuje wielu badaczy, jak również przede wszystkim polityków, a związany jest z ochroną zdrowia i organizacją systemu ochrony zdrowia. (...) Autorka (...) szczególnie skoncentrowała się na instrumencie wspomagającym organizację w systemie ochrony zdrowia,
którym są mapy potrzeb zdrowotnych. Problem ten jest niezwykle ważny i aktualny oraz przyszłościowy dla polityki społecznej kraju, a przede wszystkim w obszarze zarządzania i organizacji całego systemu ochrony zdrowia.

Prof. dr hab. Wanda Ronka-Chmielowiec
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Rozprawa zajmuje się jednym z najistotniejszych problemów trapiących wszystkie systemy ochrony zdrowia - bezdyskusyjnym deficytem funkcjonalnych narzędzi umożliwiających/ułatwiających niezbędną racjonalizację alokacji bardzo ograniczonych (w stosunku do potrzeb) zasobów finansowych, ludzkich i rzeczowych w sektorze. Autorka rozprawy dowodzi, że odpowiednio skonstruowane mapy potrzeb zdrowotnych mogą stanowić cenne narzędzie racjonalizacyjne w każdym modelu organizacji płatnika/ów wspierając teoretyczne rozważania empirycznymi przykładami.

Dr hab. Christoph Sowada
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Opracowanie map potrzeb zdrowotnych pozwoliło po raz pierwszy publicznie udostępnić wszelkie informacje dotyczące nie tylko funkcjonowania placówek ochrony zdrowia, ale również pokazać, jak działalność tych placówek ma wpływ na dostępność oraz jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Autorka opracowania w doskonały, czytelny sposób przedstawia, jak mapy potrzeb zdrowotnych wskazują podmioty i obszary o skrajnych wartościach i obrazują tym samym pożądane i niepożądane zjawiska.

Dr n. med. Andrzej Krupa
Szpital Dziecięcy im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Książka "Mapy potrzeb zdrowotnych jako instrument płatnika w racjonalizowaniu systemu ochrony zdrowia" - Barbara Więckowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 314 stron i została wydana w 2020 r. Cena 81.02 zł. Zapraszamy na zakupy!