pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Manifest nosorożca. Rozprawa z liberalizmem

Autor książki:

Adam Gopnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberte
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788361894179
ISBN: 978-83-6189-417-9
Data: 2022-05-05
35.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Sprowadzajac liberalizm do ludzi i miejsc nie mniej niz˙ do pryncypiów, byc´ moz˙e jestem w stanie pomóc oblec go ponownie w ludzkie szaty i sprawic´, z˙e stanie sie bardziej strawny dla młodego pokolenia. Byc´ moz˙e skłonie tych, którzy czerpali korzys´ci z jego dobrodziejstw, do tego, aby z mniejsza niechecia patrzyli na jego niemałe przeciez˙ przywary, wyraz´niej zas´ ujrzeli jego cnoty, tez˙ niemałe. Byc´ moz˙e bede nawet w stanie pokazac´, dlaczego szczes´cie s´wiata zalez˙y - nie, jestes´my liberałami i wolno nam tylko powiedziec´ moz˙e zalez˙ec´" - od jego odnowy. Nadal jestem zdania, z˙e jest to spacer, na który warto is´c´, i rozmowa, która warto podjac´.

Adam Gopnik
O książce napisali:
Broniąc liberalnego stylu życia, Adam Gopnik umiejscawia życzliwość u podstaw wartości liberalnych.

The Guardian
Na przestrzeni wieków myśl liberalną łączyły "liberalny temperament", akceptacja pluralizmu i reform oraz sceptyczne podejście do wszelkich utopii. Liberalizm, jak elokwentnie dowodzi Gopnik, nieustannie walczy o stworzenie społeczeń- stwa, którego niezachwiane fundamenty stanowią wolność i równość.

Foreign Affairs
Gopnik asymiluje to, co kiedyś było radykalne i wciela do własnego rozumienia liberalizmu. Tym samym pragnie udowodnić współczesnym postępowcom, że mogą stać się świadomymi społecznie orędownikami idei typowych dla XXI wieku, jednocześnie nie wyrzekając się liberalnego dziedzictwa wolności słowa, rządów prawa, osiągnięć naukowych i pozostać w zgodzie z indywidualnych sumieniem.

The New York Times
Nowa książka Adama Gopnika jest krótką, lecz poruszającą obroną niezmiennej aktualności tradycji filozoficznej liberalizmu w obliczu krytyki zarówno ze strony lewicy, jak i prawicy.

The New York Magazine

Książka "Manifest nosorożca. Rozprawa z liberalizmem" - Adam Gopnik - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberte. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.