pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Leksykon dyplomatyczny

Autor książki:

Julian Sutor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 530 s.
Wymiar: 147x206 mm
EAN: 9788380171510
ISBN: 978-83-8017-151-0
Data: 2017-06-26
65.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Leksykon dyplomatyczny to rodzaj kompendium wiedzy na temat współczesnej dyplomacji, jej historii, instytucji, funkcjonowania, terminologii, sentencji i zwrotów używanych w dyplomacji. W związku z przynależnością Polski do Unii Europejskiej, należna uwaga została poświęcona jej instytucjom i pojęciom, a także innym organizacjom międzynarodowym, zwłaszcza tym, o charakterze powszechnym i regionalnym. Uwzględnione zostały także skrótowo hasła z zakresu prawa i stosunków międzynarodowych, zwłaszcza prawa dyplomatycznego, konsularnego i traktatowego, z którymi dyplomata spotyka się na co dzień. Leksykon ma służyć wszystkim tym, którzy interesują się dyplomacją zarówno dwustronną, jak i wielostronną oraz polityką zagraniczną i stosunkami międzynarodowymi w ogóle.

Przy wyborze wielu haseł, m.in. dotyczących zwłaszcza służby dyplomatycznej, konsularnej i dyplomacji na forum organizacji międzynarodowych, autor - ambasador tytularny, dr hab. Julian Sutor - kierował się także własnym, półwiekowym doświadczeniem w pracy w polskiej dyplomacji.

Jest to trzecie wydanie publikacji, uaktualnione, uwzględniające stan wiedzy na koniec maja 2017 roku.

Książka "Leksykon dyplomatyczny" - Julian Sutor - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 530 stron i została wydana w 2017 r. Cena 65.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]