pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Leczenie cukrzycy w praktyce klinicznej dla lekarzy różnych specjalności. Tom 1

Autor książki:

Edward Franek, Magdaena Walicka

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788320055375
ISBN: 978-83-2005-537-5
Data: 2018-06-04
140.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Leczenie cukrzycy ma na celu nie tylko uzyskanie dobrej kontroli glikemii, lecz także zapobieganie rozwojowi przewlekłych powikłań, które pogarszają jakość życia chorych, są powodem inwalidztwa i przedwczesnych zgonów. Zarówno cele terapeutyczne, jak i samo leczenie cukrzycy typu 2 powinno być zindywidualizowane. Musi uwzględniać wiek pacjenta, czas trwania cukrzycy, obecność powikłań i chorób towarzyszących, ryzyko wystąpienia hipoglikemii oraz motywację chorego i wsparcie ze strony jego otoczenia. Chorzy na cukrzycę często znajdują się w sytuacjach, które wymagają interwencji lekarzy innych specjalności, których postępowanie powinno uwzględniać ten specyficzny stan pacjenta.

W pierwszym tomie poruszono problemy związane z leczeniem pacjentów chorych na cukrzycę przez ginekologów, pediatrów, endokrynologów, kardiologów, nefrologów, lekarzy rodzinnych, psychiatrów. Omówiono też w ciekawy sposób zasady postępowania z cukrzycą u pacjentów wyznających różne religie oraz wskazówki dla lekarzy, jak pomóc pacjentom zaplanować podróż, uwzględniając zmianę czasu i stref klimatycznych. Książka pokazuje leczenie cukrzycy w sposób nowoczesny, bezpieczny i skuteczny, uwzględniając pewne odrębności, które występują u pacjentów, powikłania i choroby towarzyszące. Publikacja polecana specjalistom różnych dziedzin medycyny mających kontakt w codziennej praktyce z pacjentami chorymi na cukrzycę

Książka "Leczenie cukrzycy w praktyce klinicznej dla lekarzy różnych specjalności. Tom 1" - Edward Franek, Magdaena Walicka (red.) - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2018 r. Cena 140.32 zł. Zapraszamy na zakupy!