pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cukrzyca. Personalizacja terapii i opieki nad pacjentem

Autor książki:

Ewa Pańkowska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 362 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788320053500
ISBN: 978-83-2005-350-0
Data: 2017-04-25
127.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Cukrzyca. Personalizacja leczenia i opieki nad pacjentem" to unikatowa książka przedstawiająca interdyscyplinarne i holistyczne podejście do leczenia osoby chorej na cukrzycę.

Charakter choroby jako choroby przewlekłej wraz z wszelkimi konsekwencjami emocjonalnymi i somatycznymi typowymi dla chorób nieuleczalnych i przewlekłych wskazuje na potrzebę personalizacji procesu leczenia i wyjście poza schematy terapeutyczne, które są bardzo mocno zakorzenione w postępowaniu leczniczym i diagnostycznym.

Złożoność procesów patofizjologicznych wynikających z cukrzycy i chorób współwystępujących oraz umiejętność rozpoznania dodatkowych chorób wymaga dostosowania adekwatnego leczenia, w którym ogromną rolę odgrywają specjaliści z różnych dziedzin:: gastroenterologii, endokrynologii, psychologii oraz specjaliści z zakresu żywienia.

Po raz pierwszy w tak dużym stopniu został przedstawiony problem kondycji emocjonalnej chorego i jego rodziny w związku z rozpoznaniem nieuleczalnej choroby.

Książka przedstawia najnowsze standardy postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w schorzeniach gastrologicznych współwystępujących z cukrzycą, podstawy pracy psychoterapeutycznej i diagnozę zaburzeń psycho-emocjonalnych. Aspekty terapeutyczne przedstawione zostały w opisach przypadków, wskazujących na znaczny polimorfizm przebiegu choroby, przyczyny dodatkowych powikłań wraz z analizą szczegółową insulinoterapii oraz jej wpływu na jakość leczenia.

Chcemy, aby książka zachęciła czytelnika do wyjścia poza ramy wiedzy akademickiej aby poszukiwać odrębności zarówno diagnostycznych jak i leczniczych w kontakcie z pacjentem.

Książka "Cukrzyca. Personalizacja terapii i opieki nad pacjentem" - Ewa Pańkowska (red.) - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 362 stron i została wydana w 2017 r. Cena 127.72 zł. Zapraszamy na zakupy!