pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Krążownik spod Somosierry

Dane szczegółowe:
Wydawca: Qes Agency
Rok wyd.: 2018
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788361593980
Data: 2018-02-15
21.88 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

"Krążownik..." to trzecia książka z naszego cyklu "morskich opowieści". Powstała w odpowiedzi na pytania czytelników po ukazaniu się zbioru opowiadań "Znaczy Kapitan"; stanowi jego kontynuację, uzupełnienie i epilog.

W książce znajdują się opowiadania o tematach bardzo odmiennych od siebie. Są więc wspomnienia ze szkół morskich w Tczewie i Southampton, z rejsów na żaglowcach oraz statkach handlowych i pasażerskich, przekształconych w czasie II wojny światowej w transportowce wojskowe, wchodzące w skład sił alianckich.

Niektóre z 26 opowiadań "Krążownika..." bawią do łez, inne mrożą krew w żyłach. Można w nich niekiedy dopatrzyć się niedyskrecji w stosunku do osób, które w nich zostały opisane w okolicznościach wzbudzających wesołość. W tych wypadkach autor starał się uzyskać pozwolenie danej osoby. Poproszony o nie pewien kapitan, bohater kilku opowiadań, tak odpowiedział:
- Nu, wie co! Nu, prawda! Nu, tak co robić? A? A po chwili: - Nu wie co. Nu chętnie się sam uśmieje. Nu, pisz pan!
Nu, tak i my polecamy! Koch AAAni, znaczy słuchajcie!
Czyta Kapitan jachtowy ż. w., Adam Szyszkowski.

Audiobook „Krążownik spod Somosierry” - oprawa CD - Wydawca: Qes Agency. Cena 21.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.