pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Szaman morski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Qes Agency
Rok wyd.: 2018
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788366044012
Data: 2018-11-23
21.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

Karol Olgierd Borchardt, kapitan żeglugi wielkiej, najbardziej znany i ceniony polski pisarz marynista. Popularność swoich utworów zawdzięcza lekkiej formie opowiadań, zabarwionych humorem, wzbogaconych dawką wiedzy historycznej, znajomością tradycji i zwyczajów morskich. Posiadał niezwykłą umiejętnością narracji, właściwą mistrzom gawędy.

"Szaman morski" to 31 opowiadań - anegdot, w większości poświęconych kapitanowi żeglugi wielkiej Eustazemu Borkowskiemu. Są one pretekstem do ukazania historii siedmiu przedwojennych polskich transatlantyków. W książce pojawiają się również inni, słynni kapitanowie: Mamert Stankiewicz, Zdenko Knoetgen, Edward Pacewicz.

Sam kapitan Borkowski dowodził "po królewsku" polskimi transatlantykami: SS "KOŚCIUSZKO", SS "PUŁASKI", MS "PIŁSUDSKI" i MS "BATORY".

Był postacią niepowtarzalną w historii "polskiego morza", niezwykle barwną, owianą legendą. Określany jako kapitan Siedmiu Mórz, wielki aktor, zaklinacz oceanu. Człowiek, któremu morza były łaskawe. Posiadał szósty zmysł i niesamowite szczęście. Szedł przez życie z dewizą "To co daje nam szczęście nie jest fikcją".

- "Melodie utrwalają w pamięci to, co się oficjalnie nazywa podwieczorek u kapitana". Prawie każdy z obecnych dziwi się w duchu: kim jest ten człowiek? Kapitanem? Wielu z pasażerów spotkało w swoim życiu co najmniej kilku kapitanów, ale ten jest chyba kimś innym, chyba - Szamanem Morskim?
Czyta Adam Szyszkowski

Audiobook „Szaman morski” - oprawa CD - Wydawca: Qes Agency. Cena 21.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.