pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Krajobraz (nie)zależności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 240x168 mm
EAN: 9788380173903
ISBN: 978-83-8017-390-3
Data: 2021-07-30
29.36  31.23  1.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka próbuje stawiać pytania o kwestię traktowaną współcześnie jako podstawowa dla każdego człowieka: wolność.
Książka koncentruje się na różnych formach przejawiania się wolności
przede wszystkim w kulturach Azji i Afryki.
Niektóre teksty sięgają do metodologii komparatystycznej, ewentualnie do obszaru studiów postkolonialnych, ukazując obraz świata Wschodu z punktu widzenia przedstawicieli kultury i cywilizacji zachodniej. Prezentowane są rozmaite manifestacje refleksji o wolności w kontekście literackim i kulturowym, z pominięciem bezpośrednich rozważań politycznych, choć oczywiście to między innymi polityka, wpływając na literaturę, kształtuje ujęcie artystyczne wolności.
Lektura zawartych w tej książce opracowań ukazuje także inny aspekt naukowego badania wolności.
Książka obejmuje 14 artykułów, podejmujących rozmaite aspekty traktowania wolności w cywilizacjach: arabsko-muzułmańskiej, indyjskiej, japońskiej, chińskiej, tureckiej i judaistycznej, zarówno dawnej, jak i współczesnej. Jest mowa o wolności prawnej, politycznej, plemiennej, wolności słowa i wolności kobiet. Widać tu wyraźną walkę pomiędzy pojmowaniem owej zachodniej wolności a wolności w pojęciu tamtych kultur.

Książka "Krajobraz (nie)zależności" - Adam Bednarczyk, Magdalena Kubarek, Maciej Szatkowski, Magdalena Lewicka - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]