pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Świat arabski w języku literaturze i kulturze

Autor książki:

Magdalena Kubarek, Magdalena Lewicka

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 337 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380199415
ISBN: 978-83-8019-941-5
Data: 2019-01-28
35.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Świat arabski w języku, historii i kulturze to niezwykle interesująca monografia ukazująca w wielu przypadkach nieznane aspekty kultury arabsko-muzułmańskiej, w innych zaś proponująca odmienne interpretacje problemów już znanych i zdawałoby się rozwiązanych.

[...] Zawarte w niniejszym tomie teksty oscylują wokół czterech zasadniczych osi tematycznych - islamu oraz literatury, języka i sztuki arabskiej. Można zatem powiedzieć, że poza badaniami historycznymi obejmują wszystkie główne nurty badań nad światem arabsko-muzułmańskim, jakie rozwijają się w Polsce. Stanowią one kontynuację problematyki, która w mniejszym lub większym stopniu buduje bardzo ważne pola eksploracyjne polskich badań arabistyczno-islamistycznych od momentu zaistnienia tej gałęzi orientalistyki w nauce polskiej.

[...] Proponowana Czytelnikowi książka pozostaje w ramach tematyki nakreślonej przez arabistyczno-islamistyczną tradycję, rozwija ją jednak w niezwykle twórczy sposób. Widać, jak jeszcze wiele jest do zrobienia w naszej dziedzinie. Rozważania Autorów niniejszego opracowania bez wątpienia mogą stanowić zachętę do prowadzenia własnych badań, rozwijających podjęte tu zagadnienia.

Ze Wstępu prof. dra hab. Marka M. Dziekana

Książka "Świat arabski w języku literaturze i kulturze" - Magdalena Kubarek, Magdalena Lewicka (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 337 stron i została wydana w 2018 r. Cena 35.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.