pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

W ciemno za światłem czyli jak nie stracić wiary

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 194x124 mm
EAN: 9788327718686
ISBN: 978-83-2771-868-6
Data: 2021-03-08
22.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Przejdź kryzys z nadzieją Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty odchodzą cenieni duchowi przewodnicy? Jak pokochać to, co się ma, i zaufać, że nasze przewidywania, nasze widzenie świata, nasza logika są nieporównywalne z mocą i trwałością Słowa Bożego?
W ciemno za światłem to zapis odważnej rozmowy Marcina Jakimowicza z ojcem Tomaszem Nowakiem OP. Bez lukru, prywatnie i szczerze o polskim Kościele i próbie przezwyciężania każdego kryzysu wspólnie z Bogiem. To książka dla tych, którzy szukali nieskalanego Kościoła, a zderzyli się z murem grzechu, małości i egoizmu. Rozmówcy pokazują, jak zamienić rozgoryczenie i bolesny zawód w błogosławieństwo. Opowiadają o leku na lęk, o ogromnej mocy przebaczenia i o tym, że słowa Gdzie wzmaga się grzech, tam jeszcze obficiej rozlewa się łaska (por. Rz 5,20) nie są żadną pobożną metaforą.

W "dzisiaj" zawiera się istota chrześcijaństwa. U Boga, który jest ponad czasem, jest wieczne "teraz". Teraz jest chwila naszego zbawienia. Staram się nie martwić o to, co nadchodzi?
Tomasz Nowak OP - kaznodzieja, przeor dominikańskiego klasztoru w Łodzi i dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Wykłada homiletykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. Jego wielką pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Od lat słowem i muzyką wspiera projekty związane z modlitwą uwielbienia, współtworzy warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby.

Marcin Jakimowicz - urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Dziennikarz Gościa Niedzielnego. Autor bestsellera Radyklani i kilkunastu innych książek. Absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego (1995). Mąż Doroty i ojciec trojga dzieci. Publikował. w Rzeczpospolitej, W drodze, Brulionie, Magazynie Muzycznym RUa H, Liście i Więzi. Interesuje go to, co mówi dziś Duch do Kościoła.

Książka "W ciemno za światłem czyli jak nie stracić wiary" - Marcin Jakimowicz, Tomasz Nowak OP - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2021 r. Cena 22.88 zł. Zapraszamy na zakupy!