pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Korespondencja dyplomatyczna

Autor książki:

Julian Sutor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 171x247 mm
EAN: 9788380171732
ISBN: 978-83-8017-173-2
Data: 2017-11-28
Cena wydawcy: 67.20 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jest to nowe, piąte uaktualnione, wydanie podręcznika korespondencji dyplomatycznej.

Korespondencja dyplomatyczna, to wyjątkowy aspekt wiedzy zawodowej dyplomaty. Wyjątkowość ta wynika m.in. z faktu, że podobnie jak sama dyplomacja, korespondencja dyplomatyczna kształtowała się w ciągu setek, a nawet tysięcy lat, zachowując do tej pory pewne ślady z tej przeszłości. Jako narzędzie dyplomacji, a tym samym polityki zagranicznej państwa, korespondencja dyplomatyczna służy wykonywaniu zarówno jej tradycyjnych funkcji, jak i bieżących zadań. Dlatego też, znajomość reguł obowiązujących przy sporządzaniu i posługiwaniu się korespondencją dyplomatyczną oraz samych not i pism stosowanych w obrocie dyplomatycznym, stanowi nieodzowny element sztuki dyplomacji i podstawowej wiedzy zawodowej dyplomatów oraz wszystkich tych, którzy uczestniczą w realizacji polityki zagranicznej państwa, w tym na forum organizacji międzynarodowych, szczególnie takich, jak ONZ, UE i NATO.

Podręcznik - oprócz ogólnych zasad i praktycznych wskazówek oraz uwag dotyczących wymagań formalnych i technicznych obowiązujących przy sporządzaniu korespondencji dyplomatycznej i w posługiwaniu się nią - zawiera znaczny wybór wzorów i przykładów poszczególnych rodzajów pism wchodzących w skład korespondencji dyplomatycznej. Autor postawił sobie zadanie nadania podręcznikowi w miarę możliwości charakteru kompleksowego, to znaczy omówienia oprócz klasycznych, także tzw. specyficznych form korespondencji dyplomatycznej, takich jak deklaracje, komunikaty, oświadczenia, manifesty, druki dyplomatyczne, w tym zaproszenia, karty wizytowe itd., czyli tego wszystkiego, co służy komunikowaniu się, w formie pisemnej, w obrocie dyplomatycznym, przekazywaniu stanowiska i utrzymywaniu oficjalnych stosunków z przedstawicielami obcych państw i organizacji międzynarodowych. W podręczniku zostały uwzględnione także formy korespondencji znajdujące zastosowanie w praktyce innych resortów, jak np. wymiana listów, za pomocą których zawierane są m.in. różne porozumienia mające charakter umów handlowych i gospodarczych, oraz tzw. korespondencja dyplomatyczna "półoficjalna" i "prywatna" itp.

Książka "Korespondencja dyplomatyczna" - Julian Sutor - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 500 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]