pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Konsumpcja. Teorie i badania

Autor książki:

Aneta Duda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 610 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788380613485
ISBN: 978-83-8061-348-5
Data: 2017-04-12
Cena wydawcy: 75.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wychodzę z założenia, że rozważania o konsumpcji powinny być przede wszystkim dyskusjami o ludziach oraz ich konsumpcyjnych doświadczeniach i problemach, o wykluczeniu z niej biednych, o konsumpcji w sytuacjach przymusu egzystencjalnego, o redystrybucji społecznej i o wielu innych kwestiach, ale z całą pewnością nie tylko o tym, jak jest ona zbytkowna. Nie przeczę, że nieograniczony apetyt na uczestnictwo w życiu dostatnim i wygodnym prowadzi w konsekwencji do marnotrawstwa i konsumowania ponad miarę, do bezcelowej, wyniszczającej środowisko rozrzutności. Jednakże obok tego typu konstatacji zawsze powinny się pojawiać aplikowalne wytyczne wskazujące na argumenty, narzędzia i strategie umożliwiające regulowanie takich nieracjonalnych zachowań konsumenckich. Dyskusje o konsumpcji to także wskazywanie obszarów, które dostarczałyby ważnych, alternatywnych wobec korporacyjnych, „znaczeń" i modeli konsumowania lub rekompensowały te utracone. To również poszukiwanie instytucjonalnych, społecznie gwarantowanych form bezpieczeństwa i wsparcia dla przysługującego wszystkim prawa do „dobrego życia". Wydaje się, że tego typu perspektywa wyraźnie kształtuje treści niniejszego opracowania.

Fragment książki

Książka "Konsumpcja. Teorie i badania" - Aneta Duda - oprawa miękka - Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL. Książka posiada 610 stron i została wydana w 2016 r.

Ocena: 5 (z 2 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Nika; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-12-04 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Fajne badania o downshifters . Chyba nie było tego jeszcze na poslkim rynku. Badania shoppingu też polecam. Mnóstwo teorii, ale i ciekawych badań.
Autor: Aga; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-04-15 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Dużo badań, rozległej wiedzy. Zdecydowanie polecam