pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Konstytucje polskie z 1952 i 1997 roku. Tradycja, instytucje, praktyka...
książka:

Konstytucje polskie z 1952 i 1997 roku. Tradycja, instytucje, praktyka ustrojowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 238 s.
EAN: 9788380170865
ISBN: 9788380170865
Data: 2016-03-10
Cena wydawcy: 33.60 złpozycja niedostępna

Konstytucje polskie z 1952 i 1997 roku. Tradycja, instytucje, praktyka ustrojowa - Anna Materska-Sosnowska, Tomasz Słomka - opis książki:

"Publikacja stanowi ciekawe i rzetelne przedstawienie zagadnień związanych z ewolucją dwóch polskich konstytucji sprzężoną ze zmianami politycznymi, ustrojowymi i społecznymi, które miały miejsce w ostatnim półwieczu. Tematyka ta jest cały czas aktualna i pomaga zrozumieć zmiany jakie zachodziły w ustroju Polski oraz ich kontekst społeczny i polityczny. (...) Za cel (...) monografii redaktorzy uznali ukazanie wartości, zasad, instytucji i relacji między dwoma polskimi porządkami konstytucyjnymi ostatnich siedemdziesięciu lat. I cel ten został osiągnięty. Autorzy w sposób zasługujący na aprobatę przedstawili analizowane zagadnienia. Tematyka poruszana w artykułach jest ciekawa, a analizowane kwestie są istotne i ważkie z punktu widzenia obywateli państwa demokratycznego." /Z recenzji prof. dr hab. Sabiny Grabowskiej/
"Celem niniejszej publikacji jest ukazanie wartości, zasad, instytucji i relacji między dwoma polskimi porządkami konstytucyjnymi ostatnich siedemdziesięciu lat. Autorzy z kilku ośrodków uniwersyteckich podjęli dylematy m.in. charakteru i "ducha epoki" konstytucji, systemów wyborczych, naczelnych i centralnych oraz terenowych organów władzy publicznej oraz odpowiedzialności władzy politycznej w warunkach systemu autorytarnego i demokratycznego. Pragniemy wyrazić nadzieję, że monografia (...) wpisze się w dyskusję o polskim dziedzictwie konstytucyjnym XX wieku, jak również w dyskurs o potencjalnych zmianach w obecnym porządku ustrojowym." /Z Wprowadzenia/

Książka Konstytucje polskie z 1952 i 1997 roku. Tradycja, instytucje, praktyka ustrojowa - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA.

Książka posiada 238 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Konstytucje polskie z 1952 i 1997 roku. Tradycja, instytucje, praktyka..."
Anna Materska-Sosnowska, Tomasz Słomka (red.) - autor m.in.:
Konstytucyjne organy władzy RP - okładka książki
Konstytucyjne organy władzy RP w latach 1989-2011... Wojciech Jakubowski, Tomasz Słomka;
Kupujący tę pozycję zamówili również: