pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Koniec systemu władzy. Polityka ekipy gen. Wojciecha Jaruzelskiego w latach 1986-1989

Autor książki:

Paweł Kowal

Dane szczegółowe:
Wydawca: TRIO
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 524 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788374362818
ISBN: 978-83-7436-281-8
Data: 2012-02-03
Cena wydawcy: 65.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wydane wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej i Instytutem Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk

Autor analizuje wybrane aspekty polityki ekipy gen. Jaruzelskiego próbując udowodnić, że w tych działaniach podjętych pod koniec istnienia komunizmu tkwiły źródła wielu kluczowych problemów państwa, które powstało na gruzach PRL: struktury gospodarczej kraju, sporów o przeszłość, lustrację i dekomunizację, ale także o pozycję Kościoła w Polsce i położenie strategiczne kraju Idee pójścia drogą samoreformy systemu komunistycznego trwające w ZSRR od końca lat siedemdziesiątych dotarły do Polski już po stanie wojennym wraz z nastaniem Gorbaczowa gdzie trafiły na podatny grunt i zostały przyjęte już jako oficjalna polityczna linia. W atmosferze pierestrojki i głasnosti dokonywano zmian personalnych w partii, planowano reformy polityczne, drugi etap reformy gospodarczej, próbowano wciągnąć opozycję do współodpowiedzialności za niepowodzenia rządzących i osłabienia jej i tak kiepskiej pozycji. Te działania reformatorskie wzmocniły służby specjalne, wojsko i milicję. Ikonami tych zmian byli: Jaruzelski, Kiszczak i Urban.

Patroni medialni: Kolegium Europy Wschodniej, TVP Historia, Salon24.pl, Teologia Polityczna, Stosunki międzynarodowe, Gość Niedzielny, Nowa Politologia

Książka "Koniec systemu władzy. Polityka ekipy gen. Wojciecha Jaruzelskiego w latach 1986-1989" - Paweł Kowal - oprawa twarda - Wydawnictwo TRIO. Książka posiada 524 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]